Odważna policjantka z Jabłonowa pomogła nieprzytomnemu kierowcy wracając po służbie

Odważna policjantka z Jabłonowa pomogła nieprzytomnemu kierowcy wracając po służbie

W ostatnim czasie, funkcjonariuszka policji z Komisariatu w Jabłonnie podczas powrotu do domu po wykonanej służbie, natrafiła na samochód leżący w rowie na terenie lokalnej gminy. Bez wahania zdecydowała się na sprawdzenie stanu poszkodowanych i udzielenie im ewentualnej pomocy.

Gdy dotarła na miejsce, spotkała tam już innych świadków nieszczęśliwego incydentu. Kiedy jedna z kobiet będąca świadkiem kontaktowała się telefonicznie z numerem alarmowym, inny mężczyzna wskazał na auto, w którym nieprzytomny kierowca i pasażerka byli uwięzieni. Drzwi pojazdu były zablokowane, uniemożliwiając kobiecie wydostanie się na zewnątrz.

Dzielna policjantka wraz z mężczyzną wydobyli z auta nieprzytomnego kierowcę i udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzięki ich interwencji, mężczyzna odzyskał przytomność. Następnie wspólnymi siłami pomogli wydostać z samochodu także pasażerkę. Do czasu przybycia służb ratunkowych, funkcjonariuszka nie opuszczała poszkodowanego kierowcy, kontrolując jego stan zdrowia. Gdy na miejsce przybyło pogotowie, mężczyzna został przekazany pod opiekę profesjonalnych ratowników medycznych.

Postawa świadków, którzy bez zawahania ruszyli na pomoc poszkodowanym, zasługuje na wielkie uznanie. Także postępowanie naszej policjantki pokazuje jak ważne jest wypełnianie służbowego obowiązku, którym jest pomoc i ochrona innych.