Kierowca pod wpływem alkoholu zatrzymany w Białołęce – znaleziono przy nim nielegalne substancje

Kierowca pod wpływem alkoholu zatrzymany w Białołęce – znaleziono przy nim nielegalne substancje

Na terenie Białołęki, funkcjonariusze miejscowego komisariatu zatrzymali mężczyznę prowadzącego samochód marki Mazda pod wpływem alkoholu. Alkotest wykazał, że 42-latek miał niemal dwa promile alkoholu w organizmie. W samochodzie kierowcy znaleziono również nielegalne środki, które mężczyzna przewoził w bagażniku. Śledztwo w tej sprawie prowadzi prokurator, który zdecydował o przedstawieniu kierowcy zarzutów. Wniosek o tymczasowe aresztowanie 42-latka został zaakceptowany przez sąd, który nakazał trzymiesięczną detencję dla zatrzymanego. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Na zdjęciu można zobaczyć narkotyki zapakowane w różnego rodzaju pojemniki i zawiniątka, które były wyłożone na stole, jak również słoik z zieloną zakrętką.
Ponadto, na innym zdjęciu można zauważyć różne nominały banknotów oraz telefony komórkowe, które również zostały zabezpieczone.

Funkcjonariusze policji obserwujący okolicę na Białołęce zauważyli podejrzanie zachowującego się mężczyznę kierującego samochodem. Postanowili podążyć za nim. Kiedy kierowca zrozumiał, że jest ścigany przez policję, zaczął przyspieszać, ignorując jednocześnie wezwania do zatrzymania. Funkcjonariusze zdołali go jednak zatrzymać na skrzyżowaniu ulic Strumykowej i Książkowej, gdzie zablokowali jadący pojazd i wyjęli mężczyznę z auta. Okazało się, że 42-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem.

Samochód był dokładnie przeszukany przez funkcjonariuszy, którzy znaleźli wewnątrz puste butelki po alkoholach oraz plecak w bagażniku zawierający różne substancje w słoiku, pojemniku na śniadanie i innych opakowaniach. Zabezpieczono również kilka telefonów komórkowych. Pojazd został poddany badaniom kryminalistycznym na miejscu przez technika.

Zatrzymany mężczyzna został przewieziony do komisariatu na ulicy Myśliborskiej, gdzie badanie alkomatem potwierdziło obecność alkoholu w organizmie. Policjanci znaleźli przy nim ponadto kwotę 9 tysięcy złotych. Technik policyjny przeprowadził badania składu zabezpieczonych substancji.

W tej sprawie śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga Północ, a czynności wykonywali policjanci z Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego z Białołęki. Policja przekazała znalezione substancje biegłemu do analizy, a po otrzymaniu wyników doprowadzili zatrzymanego do prokuratury na przesłuchanie. Mężczyźnie przedstawiono zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków i substancji psychotropowych, takich jak marihuana, amfetamina, psylocyna, ectasy i klefedron, ignorowania wezwań do zatrzymania przez policję oraz prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości bez wymaganych uprawnień.

Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres trzech miesięcy. Za swoje czyny grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.