Odgłosy przestępczości: Policjanci z Targówka aresztują dwóch młodych mężczyzn za posiadanie narkotyków

Odgłosy przestępczości: Policjanci z Targówka aresztują dwóch młodych mężczyzn za posiadanie narkotyków

Policjanci z Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego stacjonujący w warszawskim Targówku, zareagowali natychmiast na informacje o osobach podróżujących poważnie uszkodzonym pojazdem marki Audi. Akcja policyjna kończy się zatrzymaniem dwóch mężczyzn i konfiskatą narkotyków, które były ukryte w różnych częściach samochodu, w tym w schowku. Po badaniach, substancje te okazały się być klofedronem, amfetaminą, klefedronem i kokainą. Na wniosek prokuratora prowadzącego śledztwo, sąd zgodził się na tymczasowe aresztowanie obu mężczyzn – 21-latka i 20-latka. Obydwaj są teraz zagrożeni karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Sygnalizacja dotycząca osób podróżujących uszkodzonym audi – z rozbitym światłem i przebitymi oponami – dotarła do policjantów na Targówku. Wkrótce potem udało im się namierzyć wspomniane auto na parkingu przy ulicy Pratulińskiej. Dwaj młodzi mężczyźni obecni przy pojeździe, w wieku 21 i 20 lat, nie potrafili dostarczyć zadowalających informacji na temat przyczyny uszkodzeń.

W międzyczasie na miejsce przybył dodatkowy patrol policyjny, który przeprowadził dokładne badanie pojazdu. Policjanci odkryli przezroczyste foliowe torebki zawierające różnorodne substancje ukryte w bagażniku, podłokietniku oraz schowku. Zdecydowali się również szczegółowo sprawdzić obu mężczyzn.

Na miejscu zabezpieczono puste foliowe torebki, lateksowe rękawiczki oraz kominiarki. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani dla celów wyjaśniających. Na miejsce została wezwana grupa dochodzeniowo-śledcza, aby zabezpieczyć ewentualne dowody. Policjanci przewieźli zatrzymanych do szpitala w celu pobrania próbek krwi do testów na obecność narkotyków. Po tym procederze zostali oni umieszczeni w policyjnej izbie zatrzymań. Zabezpieczone substancje zostały następnie przekazane biegłemu.

Zebrane materiały dotyczące tej sprawy zostały wysłane do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Północ. Tam też zatrzymani zostali przesłuchani. Prokurator postawił im zarzuty posiadania dużej ilości różnych narkotyków – klofedronu, amfetaminy, klefedronu i kokainy – o łącznej wadze prawie 1,8 kg netto. Na podstawie tych informacji prokurator złożył wniosek o tymczasowe aresztowanie obu mężczyzn na okres 3 miesięcy, który sąd uwzględnił. Wobec obu mężczyzn rozważana jest kara do 10 lat pozbawienia wolności.