52-letni Gruzin zatrzymany za kradzież z włamaniem do uszkodzonego auta na parkingu przy cmentarzu w Ząbkach

52-letni Gruzin zatrzymany za kradzież z włamaniem do uszkodzonego auta na parkingu przy cmentarzu w Ząbkach

Podczas swojego patrolu, funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Ząbkach zatrzymali 52-letniego mężczyznę o gruzińskim obywatelstwie. Był podejrzany o to, że włamał się do pojazdu, który po incydencie drogowym został pozostawiony na parkingu przy cmentarzu. Pojazd był uszkodzony, a z jego wnętrza zniknęło kilka przedmiotów: powerbank, trzy pary okularów przeciwsłonecznych, jedna płyta CD oraz dokumenty. Wszystko razem miało wartość około 250 złotych. Jak się okazało, mężczyzna ten miał już na swoim koncie inne podobne przestępstwa i teraz będzie musiał odpowiadać za swoje czyny jako tzw. recydywista.

Funkcjonariusze ze ząbkowskiego komisariatu zostali skierowani do interwencji przy ulicy Piłsudskiego w mieście. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez zgłaszającego, w rozbitym aucie audi miała znajdować się nietrzeźwa osoba. Kiedy dotarli na miejsce, napotkali tam wspomnianego mężczyznę, który zaczął się oddalać w kierunku cmentarza na widok nadjeżdżającego radiowozu. Policjanci prędko zareagowali na tę sytuację, podejrzewając, że mógł on być pod wpływem alkoholu.

W trakcie interwencji udało się ustalić, że 52-letni obywatel Gruzji nie był ani kierowcą rozbitego audi, ani jego właścicielem. Wykorzystał jednak okoliczności i włamał się do uszkodzonego samochodu, który został pozostawiony na parkingu po incydencie drogowym. Skradł z niego najbardziej wartościowe przedmioty: powerbanka, trzy pary okularów przeciwsłonecznych, płytę CD oraz dokumenty. Wszystko to policjanci odnaleźli przy nim podczas kontroli osobistej.

Zatrzymany mężczyzna teraz stanie przed sądem i będzie musiał odpowiadać za kradzież z włamaniem oraz ukrycie dokumentów. Ponieważ w przeszłości już raz odpowiadał za podobne czyny, teraz będzie musiał stanąć przed sądem jako recydywista. Za te przestępstwa grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.