Godzinne zakłócenia w komunikacji miejskiej Warszawy spowodowane kolizją tramwaju

Godzinne zakłócenia w komunikacji miejskiej Warszawy spowodowane kolizją tramwaju

W stolicy Polski, w alei Jana Pawła II, doszło do incydentu, który na około godzinę sparaliżował ruch tramwajowy. Wszystko zaczęło się od nagłego hamowania motorniczego z linii 17, co doprowadziło do potknięcia i upadku jednego z pasażerów. Zmusiło to do wprowadzenia tymczasowych objazdów.

Incydent miał miejsce w pobliżu Dworca Centralnego około 10:30. Jak donosi Tomasz Zieliński z TVN Warszawa, który był na miejscu zdarzenia: „Nieznany kierowca zajechał drogę jadącemu w kierunku Służewca tramwajowi linii 17 na skrzyżowaniu aleje Jana Pawła II i Grzybowskiej. W efekcie motorniczy musiał podjąć decyzję o gwałtownym hamowaniu, co z kolei przyczyniło się do upadku jednego z pasażerów”.

Na miejsce zdarzenia wezwano służby medyczne oraz patrol policji. Ruch tramwajów został wstrzymany na czas udzielania pomocy poszkodowanemu pasażerowi i ustalania szczegółów incydentu.

Informacje przekazane przez reportera potwierdziła Rafał Markiewicz – rzecznik prasowy Komendy Stołecznej Policji. Wydział prasowy Komendy Stołecznej Policji również potwierdził te informacje.

Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie poinformował o zaistniałych utrudnieniach. Skierowano na objazdy tramwaje linii 17, 33 i 78, które miały kierować się do krańców PKP Służewiec, Kielecka i Żerań FSO. Po około godzinie, o godzinie 11:30, ruch tramwajowy został całkowicie przywrócony.