Ukraiński obywatel próbował nielegalnie wypłacić 50 tysięcy złotych z banku

Ukraiński obywatel próbował nielegalnie wypłacić 50 tysięcy złotych z banku

Policjanci wydziału kryminalnego zatrzymali na gorącym uczynku 30-letniego mężczyznę pochodzącego z Ukrainy, który próbował bezprawnie wypłacić 50 tysięcy złotych z placówki bankowej. Zostało ustalone, że środki te trafiły na jego konto w rezultacie oszustwa sieciowego, a prawowitym właścicielem jest mieszkający w Kielcach obywatel. Zebrane dowody oraz podejrzany zostały przekazane do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Południe. Na wniosek prokuratury, sąd orzekł tymczasowe aresztowanie mężczyzny.

Zawiadomienie o podejrzanym zachowaniu mężczyzny nadeszło od pracowników jednej z oddziałowych placówek bankowych. Mężczyzna chciał wypłacić 50 tysięcy złotych ze swojego konta, jednak ów transakcja została zablokowana przez system bankowy z powodu podejrzenia o popełnienie przestępstwa. Okazało się, że identyczna suma została utracona przez mieszkańca Kielc w wyniku oszustwa online. Działania policji były natychmiastowe i skuteczne, a 30-latek nie zdążył zorientować się w sytuacji przed zatrzymaniem.

Śledztwo w sprawie przekazano do Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją. Po zebraniu pełnego pakietu dowodów, zatrzymany mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Południe.

Podczas postępowania, podejrzany usłyszał zarzut oszustwa. Prokuratura wystąpiła z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w formie tymczasowego aresztu wobec 30-latka, na co sąd przystał. Groźba kary za ten czyn to nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Przebieg postępowania jest nadzorowany przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Praga-Południe.