Najszybsze Audi RS6 Performance na świecie pojawi się w stolicy.

Najszybsze Audi RS6 Performance na świecie pojawi się w stolicy.

Za kilka dni w warszawskim salonie Audi Cichy Zasada w Wilanowie pojawi się najszybszy model Audi – RS6 Performance. Eksperci twierdzą, że to o najszybszy model wersji Avant na świecie.

Dla Audi „Performance” oznacza więcej mocy. Projektanci uznali, że 600KM to mało i dodali 30 KM mocy…. I tak, już za kilka dni w warszawskim salonie będzie można na żywo obejrzeć masywną sylwetkę 630 konnego Avanta z potężnymi 22 calowymi kołami i usłyszeć ryk silnika, który rozpędza maszynę od 0-100 km w zaledwie 3,4 sec. To nie lada gratka dla miłośników motoryzacji i wielkich fanów marki, znanej z wyjątkowego napędu quattro.

W czterolitrowym silniku V8 biturbo TFSI, którym może pochwalić się RS 6 Avant Performance, moc silnika jest większa od standardowego RS o 30 KM a moment obrotowy o 50 Nm w stosunku do wersji bazowych… Modele Performance seryjnie wyposażono w pakiet RS Dynamic. Oznacza to, że mogą się rozpędzić do 280 km/h. Bardziej wymagający mogą dopłacić do zestawu RS Dynamics plus, obejmującego m.in. ceramiczne hamulce i limit prędkości przesunięty na 305 km/h.

W Audi RS6 Performance liczy się jednak nie tylko moc. Niemiecki producent nie zapomniał o ekologii. Na przykład tryb „coasting” aktywuje się teraz automatycznie tylko w profilu efficiency, co oznacza, że w zakresie prędkości do 160 km/h wyłącza on silnik spalinowy i przechodzi na tryb ekologicznej jazdy bez zużycia paliwa i oporu silnika.

Audi RS Performance, czyli redukcja masy i… głośniejszy silnik!

Audi RS6 Performance ma również obniżoną masę, a przy okazji wartość dodaną. Decyduje o tym zredukowana izolacja pomiędzy komorą silnika i wnętrzem oraz w tyle pojazdu. RS 6 Avant performance ma całkowitą masę własną 2090 kg. Przy okazji RS 6 Avant Performance zachwyca kierowcę jeszcze lepszymi wrażeniami dźwiękowymi.

Warszawski salon Audi Cichy Zasada w Wilanowie to jedno z niewielu miejsc na mapie Polski, gdzie można zamówić nowy model Audi RS6 Performance.

www.cichy-zasada.pl