Modernizacja ulic Jana Kazimierza i Obozowej – aktualizacje dotyczące prac drogowych i tramwajowych

Modernizacja ulic Jana Kazimierza i Obozowej – aktualizacje dotyczące prac drogowych i tramwajowych

Prace modernizacyjne na ulicy Jana Kazimierza, jednej z kluczowych arterii Odolan, nabierają tempa. Pracownikom miejskich służb drogowych przypadł zadanie poszerzenia placu budowy. Kierujący pojazdami muszą już teraz poruszać się wyłącznie w jednym kierunku na odcinku pomiędzy ulicami Sowińskiego a Studzienną. Jednak od 23:00 w piątkowy wieczór, 15 marca, jednokierunkowy fragment trasy zostanie wydłużony. Teraz będzie obejmował także odcinek między ulicami Gizów a Sowińskiego, z kierunkiem ruchu prowadzącym do Sowińskiego.

Ta zmiana wpłynie na kierowców, ale również na pasażerów autobusów linii 255, których kursy zostaną zawieszone. Na trasie pojawią się natomiast autobusy zastępczej linii Z-5, które będą poruszać się jednokierunkowo z pętli Cmentarz Wolski ulicami Wolską, Kasprzaka, Ordona, Jana Kazimierza i Hubalczyków, by wrócić na pętlę przy cmentarzu.

Podczas gdy prace na ulicy Jana Kazimierza będą się intensyfikować, zainicjowane zostaną również prace nad konstrukcją nowych platform przystankowych na ulicy Obozowej. Te prace tramwajarzy pozwolą pasażerom na bardziej komfortowy dostęp do tramwajów. Przystanki Magistracka, Deotymy i Dalibora zostaną zmodernizowane, począwszy od ostatniego z nich, który znajduje się na skrzyżowaniu z ulicą Ciołka.

Prace rozpoczną się w nocy z piątku 15 marca na sobotę 16 marca, kiedy to część jezdni ulicy Obozowej w kierunku alei Prymasa Tysiąclecia zostanie zamknięta od skrzyżowania z ulicą Księcia Janusza do ulicy Ciołka. Prace potrwają do piątku 22 marca, do końca dnia. Następnie budowa platform po drugiej stronie ulicy rozpocznie się w nocy z piątku 22 marca na sobotę 23 marca i potrwa do soboty 30 marca, do godziny 4:00. W tym czasie kierowcy nie będą mogli poruszać się Obozową w kierunku Księcia Janusza od Dahlbergha do Dalibora. W czasie obu etapów pracy, tramwaje linii 20, 23 i 24 będą kursowały na skróconych trasach. Na trasie pojawią się zastępcze linie 70 i Z23. Szczegółowe informacje dotyczące prac na ulicy Obozowej można znaleźć na stronie infoulice.um.warszawa.pl.

Ostatecznie budowa następnych platform przystankowych na ulicy Obozowej jest planowana na drugą połowę kwietnia.