39-latek zatrzymany za posiadanie narkotyków i agresję wobec policjanta: grozi mu do 10 lat więzienia

39-latek zatrzymany za posiadanie narkotyków i agresję wobec policjanta: grozi mu do 10 lat więzienia

Zespół policjantów specjalizujących się w zwalczaniu przestępczości majątkowej na warszawskiej Woli, zatrzymał mężczyznę podejrzanego o posiadanie dużej ilości substancji odurzających. Mężczyzna, mający 39 lat, nie tylko być musiał umieszczony w policyjnej celi, ale także próbował wydostać się z sytuacji poprzez szarpanie się i usiłowanie wyrzucenia funkcjonariusza z mieszkania. Po zebraniu dowodów, podejrzanemu postawiono zarzuty posiadania dużych ilości narkotyków oraz naruszenia nietykalności cielesnej policjanta. Sąd postanowił umieścić go tymczasowo w areszcie na okres trzech miesięcy.

Funkcjonariusze z warszawskiej Woli rozpoczęli dochodzenie na podstawie informacji, według której w jednym z mieszkań mogły znajdować się narkotyki. Zespół operacyjny podjął interwencję, ale już po kilku minutach rozmowy z partnerką podejrzanego, ten wtargnął do pomieszczenia i zaatakował jednego z policjantów, próbując go wyrzucić. Pomimo wezwań do zachowania się zgodnie z prawem, 39-latek nie ustąpił, co skłoniło funkcjonariuszy do jego obezwładnienia i aresztowania.

Podczas przeszukania znaleziono paczkę papierosów, w której schowany był kawałek suszu roślinnego. Ponadto, w torbie termicznej w pokoju odkryto dwie duże koperty zawierające prawie 400 gramów tego samego suszu. Policja zabezpieczyła również pewną sumę pieniędzy na pokrycie potencjalnych kar i grzywien.

Po zgromadzeniu dowodów, złożono oficjalne zarzuty mężczyźnie w Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Wola. Zarzuty te dotyczyły posiadania dużej ilości narkotyków oraz naruszenia nietykalności cielesnej policjanta. Na wniosek prokuratora, sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na okres trzech miesięcy. Za te przestępstwa grozi mu kara nawet do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Postępowanie jest nadal prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola i wszelkie dalsze działania zostaną podjęte zgodnie z prawem.