Modernizacja Warszawy Zachodniej przynosi korzyści dla pasażerów Szybkiej Kolei Miejskiej

Modernizacja Warszawy Zachodniej przynosi korzyści dla pasażerów Szybkiej Kolei Miejskiej

Ogłoszono, że od niedzieli 9 czerwca zwiększy się dostępność usług Szybkiej Kolei Miejskiej (SKM) dla mieszkańców Warszawy i okolic. Wszystko za sprawą kończącej się modernizacji stacji Warszawa Zachodnia. Pociągi SKM będą mogły wrócić na swoje regularne trasy, co wiąże się z poprawą dostępności komunikacji dla mieszkańców takich miejscowości jak Pruszków, Otwock, Piaseczno, Legionowo czy Zegrze. Równocześnie uruchomione zostaną także dodatkowe weekendowe kursy do popularnej wśród warszawiaków lokalizacji – Zalewu Zegrzyńskiego.

Rozkłady jazdy wszystkich linii zostaną skorygowane. Większość pociągów linii S1 będzie teraz kursować na trasie z Pruszkowa do Otwocka co około 30 minut, jednak niektóre połączenia czasowo ominą kilka przystanków z powodu trwających tam prac torowych. Podobne zmiany dotyczą również linii S2, która wraca na swoją stałą trasę z Lotniska Chopina do Sulejówka Miłosnej z częstotliwością co około 30 minut.

Z kolei pociągi linii S3 będą ponownie dojeżdżać do Warszawy Centralnej, obsługując również niedawno otwarty przystanek Warszawa Targówek. Dla linii S4 i S40 to również dobry moment, bo znowu będą mogły łączyć Piaseczno z Legionowem i Zegrzem Południowym przez linię obwodową i stację Warszawa Gdańska.

Wszystko to jest efektem zbliżającego się końca kolejnego etapu prac przy modernizacji stacji Warszawa Zachodnia. Wprowadzone zmiany miały na celu przede wszystkim poprawę komfortu podróżowania dla pasażerów SKM. Zgodnie z informacjami dostarczonymi przez Warszawski Transport Publiczny (WTP), biletów będzie nadal honorować zarówno WTP, jak i przewoźnicy kolejowi.