Mężczyzna zatrzymany przez policję po kradzieży w jednym ze szpitali Bielan

Mężczyzna zatrzymany przez policję po kradzieży w jednym ze szpitali Bielan

Na Bielanach doszło do incydentu, gdzie 69-letni mężczyzna został zatrzymany przez miejscową policję za kradzież. Mężczyzna ten naraził się na posądzenie o przestępstwo, próbując ukraść portfel personelu jednego ze szpitali, który znajdował się w pomieszczeniu socjalnym. Po jego zatrzymaniu, sprawca został umieszczony w policyjnej celi. Jeżeli zostanie skazany, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Incydent zaszokował pracowników szpitala na Bielanach. Jedna z pracownic zostawiła swój portfel w torebce, leżącej bez nadzoru w pokoju socjalnym. Wewnątrz portfela znajdował się złoty łańcuszek do naprawy. Niemile widziany gość wykorzystał chwilę nieuwagi personelu i zabrał torebkę razem z zawartością. Na szczęście jeden z pracowników dostrzegł dziwnie zachowującego się mężczyznę i powiadomił lokalne służby porządkowe.

Policja natychmiast interweniowała, aresztując 69-latka i przenosząc go do policyjnej celi. Straty finansowe ofiary tej kradzieży wyniosły około 1300 złotych.

Bielańscy funkcjonariusze przetransportowali podejrzanego do komendy na Bielanach, gdzie jego sprawa została przekazana śledztwu. Po zebraniu odpowiednich dowodów, mężczyzna zostanie postawiony przed sądem pod zarzutem kradzieży. Jeśli zostanie uznany za winnego, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Za wszystkie czynności w tej sprawie odpowiada warszawska Prokuratura Rejonowa Żoliborz.