Warszawa tętni życiem: Top atrakcje w nadchodzących dniach

Warszawa tętni życiem: Top atrakcje w nadchodzących dniach

Niepowtarzalny klimat stolicy gotowy jest zafascynować mieszkańców Warszawy różnorodnymi wydarzeniami. Wśród nadchodzących atrakcji czekają na nas muzyczna celebracja nadejścia lata podczas imprezy „Wianki nad Wisłą – Dźwięki Wolności”, nocne eskapady rolkarzy, parada tęczowych barw, koncerty popularnego rapera Taco Hemingwaya oraz sportowe emocje podczas Biegu Ursynowa. Te różnorodne wydarzenia wpłyną również na zmiany w organizacji ruchu drogowego oraz funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Sezon wrotkarski i rolkarski otwiera swoje bramy do letniej zabawy. W ramach cyklu NightSkating Warszawa zaowocował już czterema imprezami, a kolejne cztery czekają przed nami. Następny odbędzie się 20 czerwca i będzie wyzwaniem drugiego stopnia trudności, gdzie jego uczestnicy pokonają nawet 21 kilometrów. Trasa pełna muzyki i zabawy przewiduje kilka zjazdów i podjazdów. Start zaplanowany jest na godzinę 20:30 przy pomniku Mikołaja Kopernika, skąd uczestnicy wyruszą na trasę przez Żoliborz na Bielany, z powrotem do Śródmieścia przez Wolę.

Wianki nad Wisłą to jedno z największych plenerowych wydarzeń w Warszawie. Jest to okazja, by celebrować tradycje słowiańskie, cieszyć się piknikiem pełnym atrakcji dla całych rodzin oraz słuchać doskonałej muzyki. 22 czerwca, na Podzamczu, muzycy tacy jak Baranowski, Bovska, Mery Spolsky, Vito Bambino i Zalewski zapewnią wieczorne emocje na scenie. Organizacja tego wydarzenia przyniesie znaczne zmiany w ruchu drogowym. O godzinie 16:00 zamknięty zostanie fragment Wisłostrady pomiędzy ulicami Krasińskiego a Grodzką. Po zakończeniu imprezy linie metra oraz wybrane linie tramwajowe i autobusowe będą kursowały zwiększoną frekwencją.

22 czerwca odbędzie się również tęczowy marsz w Śródmieściu. Uczestnicy zgromadzą się przed godziną 14:00 na ulicy Marszałkowskiej – między rondem Dmowskiego a ulicą Świętokrzyską. Marsz przemierzy Aleje Jerozolimskie, Nowy Świat, plac Trzech Krzyży, Książęcą, Kruczkowskiego, Tamką, zakończąc na Wybrzeżu Kościuszkowskim – w rejonie stacji metra Centrum Nauki Kopernik. Wydarzenie może wpłynąć na czasowe wstrzymania w ruchu drogowym, a także na zmiany tras tramwajów i autobusów.

Taco Hemingway zakończy trasę koncertową 1-800-TOUR finałowym koncertem na PGE Narodowym 22 czerwca. Najlepszą opcją dojazdu na to wydarzenie jest skorzystanie z Warszawskiego Transportu Publicznego. Linia M2 metra będzie kursować do stacji co trzy minuty. Od godziny 17:00 do 20:00 wjazd na Saską Kępę będzie czasowo ograniczony dla ruchu indywidualnego.

23 czerwca Aleja Komisji Edukacji Narodowej zamieni się w arenę rywalizacji biegaczy podczas 16. Biegu Ursynowa. W czasie zawodów fragment ursynowskiej arterii zostanie wyłączony z ruchu od godziny 9:30 do 11:00. Utrudnienia potrwają nieco dłużej – od godziny 8:00 do 11:00 – na jezdni przy urzędzie dzielnicy, między Gandhi a Płaskowicką. Autobusy linii: 136, 148, 179, 185, 193, 209, 217, 239, 263, 503, 715 i 737 będą kursować objazdami.