Masowe wycinanie drzew

Masowe wycinanie drzew

Wycinanie drzew to temat, który może wzbudzać sporo emocji. Nie ma też absolutnie czemu się dziwić. Warto również zadać sobie pytanie, gdzie najczęściej wycina się drzewa?

Najwięcej drzew wycina się w Warszawie?

Jeżeli komuś wydaje się, że Warszawa to miasto, w którym najczęściej wycina się drzewa, absolutnie nie ma się czemu dziwić. Wystarczy zapoznać się z raportem Najwyższej Izby Kontroli – możemy mówić o raporcie, z którego wynika, że w Warszawie wycięto 37 tys. drzew i 16 tys. m kw. krzewów. Pod uwagę brano to, co działo się od 2015 do 2020 roku. Co więcej, jest to największa liczba spośród badanych dużych miast.

Co z nowymi drzewami?

Warto też pamiętać o obowiązujących przepisach – za wycięte drzewa należy posadzić nowe. Z drugiej strony raczej wszyscy wiemy, że przepisy nie zawsze muszą iść w parze z życiem. Zresztą najlepiej odnieść się do faktów – skontrolowano 19 miast i okazało się, że w większości (10 miast) jest problem. Do tych miast możemy zaliczyć choćby Katowice czy Lublin. Ciekawe jest też to, że mamy miasta, w których liczba nasadzonych drzew przewyższyła liczbę wyciętych. Jakby tego było mało, jednym z takich miast jest Warszawa (posadzono o prawie 10 tys. drzew więcej, niż wycięto).