Pleśń, grzyb i inne niespodzianki – czyli jak skutecznie osuszyć mieszkanie?

Pleśń, grzyb i inne niespodzianki – czyli jak skutecznie osuszyć mieszkanie?

Pojawiający się grzyb na ścianie czy też widoczne ślady pleśni, to dla nas powód do nie pokoju. Nie są one miłym dodatkiem do naszego mieszkalnego otoczenia. Poza tym, obcując z grzybem oraz pleśnią, jesteśmy narażeni na pogorszenie się stanu naszego zdrowia. Grozi nam podrażnienie górnych dróg oddechowych i oczu, bóle głowy, brzucha i katar, a nawet grzybica paznokci. Pleśń z kolei wytwarza toksyny, które prowadzą do rozwoju poważnych dolegliwości. Mogą nawet pojawić się trudności w oddychaniu.

Doraźne metody walki z grzybem i pleśnią nie dają długotrwałego efektu. Ważne jest znalezienie przyczyny powstawania pleśni i grzybów oraz źródła problemu. Przyczyną najczęściej jest jakiś rodzaj zawilgocenia na skutek zalania lub wycieku. W obu przypadkach najlepiej zdać się na usługi wyspecjalizowanej firmy.  Firma Dryfast zajmuje się lokalizacja wycieków na terenie Warszawy. Z jej pomocą nie tylko uda się rozwiązać nie tylko zagadkę dotyczącą zawilgocenia, ale także zaradzić skutkom obecności pleśni czy grzybów.

 Grzyb na ścianie – co tak naprawdę siedzi w środku?

 Jak wygląda klasyczny grzyb na ścianie, każdy z nas dobrze o tym wie. Nie bardzo natomiast mamy świadomość tego, co na czyha w środku takiego grzyba. Warto się temu przyjrzeć od kuchni, żeby skutecznie stawić temu czoła. To co znajduje się w grzybie to mikotoksyny. Są one z pozoru niegroźne ale bardzo zdradliwe. Ich długotrwałe działanie, ma niekorzystny wpływ na nasze zdrowie. Wśród szkodliwych mikotoksyn wyróżnić możemy:

  • aflatoksyny – działające negatywnie na wątrobę i wykazujące działanie kancerogenne
  • ochratoksyny – substancja nefrotoksyczna oraz również rakotwórcza
  • sterigmatocystyna – działająca niekorzystnie na naszą wątrobę
  • trichotheceny – ich działanie prowadzi do wymiotów, i nie niekorzystny wpływ na układ immunologiczny

 Uporaj się z problemem kompleksowo

 Im dłużej żyjemy z zawilgoconymi ścianami, tym bardziej narażamy siebie na niebezpieczeństwo. Jak zatem usunąć wilgoć ze ściany, aby nie doszło do powstania jeszcze większych szkód? Możliwości jest wiele, ale ważne żeby była to metoda bardzo skuteczna. Do takich metod należy właśnie profesjonalne osuszanie. Pamiętajmy, że osuszanie w Warszawie to częsty problem. W stolicy znajduje się bowiem dużo przedwojennych kamienic, które mają swoje lata a co za tym idzie nie zawsze odpowiednią wentylację. Wśród firm osuszających na terenie Warszawy jest duży wybór, jak zatem znaleźć tą najbardziej skuteczną.

Skuteczna walka z grzybem i pleśnią z firmą DryFast

 Firma DryFast to profesjonalne osuszanie po zalaniu w Warszawie DryFast to doświadczenie, które wzbogacane jest coraz to nowocześniejszymi technologiami. To również eksperci, którzy dobiorą zawsze najbardziej skuteczną metodę, tak aby problem zniknął na lata. Firma wystawia pisemną gwarancję na swoje usługi, oraz oferuje pomoc w przygotowaniu dokumentacji dla ubezpieczalni. Zdecydowanie warto postawić na bogate doświadczenie specjalistów niż próbować swoich sił samemu. Mamy wówczas pewność, że bagatelizowany często problem pleśni igrzyba – nigdy do nas nie wróci.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Agencją interaktywną Agave.plPozycjonowanie Warszawa.