Marzenia 11-letniego Bartka o wejściu w szeregi Policji coraz bliżej spełnienia dzięki wsparciu Komendanta Stołecznego

Marzenia 11-letniego Bartka o wejściu w szeregi Policji coraz bliżej spełnienia dzięki wsparciu Komendanta Stołecznego

Zachęcające słowa, jak „Rób to co sprawia Ci radość, a droga do osiągnięcia celu będzie łatwiejsza. Jestem przekonany, że pewnego dnia założysz policyjny mundur!” to fragmenty listu napisanego przez nadinspektora Pawła Dzierżaka, Komendanta Stołecznego Policji. List ten był skierowany do 11-letniego Bartka, który marzy o byciu częścią Policji.

Policjanci z Otwocka dowiedzieli się o pragnieniach Bartka, młodego mieszkańca Rodzinnego Domu Dziecka w Otwocku. Bartek od dawna interesuje się służbami mundurowymi, zwłaszcza Policją. Chciałby założyć policyjny mundur i pełnić rolę obrońcy prawa. W reakcji na to, Komendant Powiatowy Policji w Otwocku, inspektor Przemysław Dębiński postanowił zrobić niespodziankę Bartkowi jako prezent świąteczny i zaplanował dla niego dzień pełen emocji.

W zeszłym tygodniu Bartek został zaproszony do Komendy Powiatowej Policji w Otwocku, nie wiedząc o czekającym go zaskoczeniu. Policjanci oprowadzili go po komendzie, wyjaśniając na czym polega ich praca. Jednym z punktów programu było szkolenie z zakresu kryminalistyki pod okiem profesjonalnego technika. Choć Bartek był podekscytowany tym doświadczeniem, najważniejszym punktem dnia była wizyta w Samodzielnym Pododdziale Kontrterrorystycznym Policji w Warszawie.

Podinspektor Krzysztof Funkiendorf, Dowódca Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Warszawie, osobiście powitał Bartka na miejscu. Mimo że do jednostki nie mają dostępu osoby spoza policji, dla Bartka i jego opiekuna zrobiono wyjątek. Zwiedzanie rozpoczęło się od zapoznania z wykorzystywanym sprzętem. Bartek miał okazję przymierzyć część specjalistycznej odzieży i zobaczyć drony, robota pirotechnicznego oraz pojazd opancerzony. Cały dzień pełen emocji zakończył się wspólnym zdjęciem i małymi upominkami.

Komendant Stołeczny Policji, nadinspektor Pawł Dzierżak, zaangażował się w to wydarzenie i napisał do Bartka list, obdarowując go dodatkowymi prezentami. Policjanci spełnili marzenia chłopca, teraz pozostaje czekać, aż Bartek sam dołączy do Policji, inspirując kolejne pokolenia swoją pasją i sympatią do tej instytucji.