34-letni mężczyzna podejrzany o kradzież i groźby karalne zatrzymany przez śródmiejską policję

34-letni mężczyzna podejrzany o kradzież i groźby karalne zatrzymany przez śródmiejską policję

Do zdarzenia doszło, gdy funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu działający na terenie Śródmieścia, zatrzymali osobnika podejrzanego o popełnienie dwóch przestępstw. Mężczyzną tym okazał się być 34-latek, który dokonał kradzieży kluczy od food trucka. W wyniku tego czynu, zyskał dostęp do pojazdu, skąd ukradł sejf oraz gotówkę zgromadzoną w samochodzie. Dodatkowo, zabrał sprzęt przeznaczony do obezwładniania – dwa tasery. Podejrzany nie ograniczył się jednak tylko do działania na szkodę mienia, groził również śmiercią świadkowi, który podjął próbę pościgu za nim. Już teraz wiadomo, że Sąd uwzględnił wniosek prokuratury i postanowił o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres trzech miesięcy.

Sytuacja miała miejsce na Bulwarze Grzymały Siedleckiego, gdzie 34-letni mężczyzna najpierw dokonał włamania do biura znajdującego się w kontenerze. W jego wnętrzu znalazł klucze do food trucka i sejfu. Zabierając je, skradł z pojazdu nie tylko sejf, ale również środki pieniężne z całodziennych obrotów oraz dwa tasery służące do obezwładniania osób.

Świadkiem całego zajścia był mężczyzna, który zdecydował się podjąć pościg za sprawcą. 34-latek jednak nie ustąpił, a wręcz przeciwnie – zagroził świadkowi pobiciem, a następnie odebraniem mu życia. Po tym incydencie, uciekł z miejsca przestępstwa zabierając ze sobą skradzione przedmioty.

Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście Północ postawiła 34-latkowi zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem i kierowania gróźb karalnych. Za takie czyny kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. Jak już wspomniano wcześniej, Sąd na wniosek prokuratury zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres trzech miesięcy.