"Kulisy warszawskich "mieszkaniówek": Policja niszczy organizację przestępczą"

"Kulisy warszawskich "mieszkaniówek": Policja niszczy organizację przestępczą"

W ramach skoordynowanej operacji, funkcjonariusze rzeszowskiego Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP) we współpracy z Zarządem CBŚP w Warszawie rozpracowali i zlikwidowali zorganizowaną grupę przestępczą. Organizacja ta, której działalność miała miejsce na terenie Warszawy przez kilka lat, miała się zajmować zorganizowanym czerpaniem korzyści z cudzego nierządu. W wyniku prowadzonej operacji, trzy osoby zostały aresztowane pod zarzutem udziału w tej grupie przestępczej.

Analitycy śledczych szacują, że przestępcza grupa mogła generować miesięczne przychody na poziomie około 90 tysięcy złotych. Wiadomo również, że w skład tej struktury wchodziło kilkadziesiąt kobiet, które werbowane były głównie za pośrednictwem portali internetowych. Członkowie gangu zapewniali im miejsca pracy, organizowali spotkania z klientami, realizowali sesje zdjęciowe, dostarczali je do klientów i troszczyli się o ich bezpieczeństwo. W zamian za te usługi, kobiety płaciły im połowę swoich zarobków. Dochód grupy był następnie reinwestowany w nieruchomości na terenie województwa mazowieckiego.

Zabezpieczone dowody obejmują prawie 40 tysięcy złotych, kilkadziesiąt telefonów komórkowych, pałkę teleskopową oraz drogie zegarki. Zatrzymane osoby w wieku od 36 do 60 lat, dwie kobiety i mężczyznę, zostały doprowadzone do prokuratury gdzie usłyszały zarzuty związane z przestępstwami o charakterze seksualnym i obyczajowym oraz udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej.

Na poczet przyszłych kar skonfiskowano też majątek podejrzanych o wartości bliskiej milionu złotych.