Kradzież w rodzinie: dwie nieletnie oskarżane o okradanie ciotki

Kradzież w rodzinie: dwie nieletnie oskarżane o okradanie ciotki

Funkcjonariusze Wydziału Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii z Woli wzięli na warsztat sprawę dotyczącą kradzieży. Na mocy zebranych informacji pierwotnych, dwie dziewczynki, będące jeszcze niepełnoletnie, podczas jednej z wizyt u ciotki, postanowiły ją okraść. Dodatkowo, powiązano 15-latkę z kolejnym przypadkiem kradzieży, który miał mieć miejsce podczas innego pobytu u tej samej ciotki. Funkcjonariusze mogli odzyskać część skradzionego majątku w postaci pieniędzy i zakupionych za nie produktów. Zebrane dowody zostały przekazane do Sądu Rodzinnego i Nieletnich.

Funkcjonariusze specjalizujący się w sprawach profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii z dzielnicy Wola zgłosili przypadek dwóch niepełnoletnich dziewcząt – 13- i 15-latka, które stały się podejrzanymi w sprawie o kradzież. Z początkowych informacji wynikało, że podczas jednego z letnich pobytów starsza z nich miała dokonać kradzieży oszczędności swojej ciotki. Chodziło o kwotę przekraczającą 25 tysięcy złotych. Za skradzione fundusze, 15-latka nabyła biżuterię i pokryła inne bieżące wydatki. Co więcej, wykazano, że podczas innego pobytu u ciotki, starsza dziewczynka wraz ze swoją młodszą siostrą miały zwinąć kwotę 4 tysiące złotych.

W tę sprawę zaangażowani policjanci przeprowadzili serię czynności, które pozwoliły na odzyskanie części skradzionych środków oraz rzeczy, które zostały za nie zakupione. Zgromadzone materiały dotyczące tej sprawy zostały przekazane do Sądu Rodzinnego i Nieletnich.