Dzielnicowi z Warszawskiej Pragi Północ zatrzymali mężczyznę posiadającego znaczne ilości narkotyków

Dzielnicowi z Warszawskiej Pragi Północ zatrzymali mężczyznę posiadającego znaczne ilości narkotyków

24-letni mieszkaniec Targówka, który został zatrzymany przez policjantów z warszawskiej Pragi Północ, jest pod dozorem policji. W wyniku przeprowadzonych działań stróże prawa zabezpieczyli kokainę, heroinę, marihuanę, substancję psychotropową – klefedron oraz kilka tysięcy złotych. Prokurator nadzorujący sprawę postawił mężczyźnie zarzut posiadania znacznej ilości nielegalnych środków odurzających. Działania te były łamaniem przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, co może skutkować karą pozbawienia wolności do lat 10.

Na zdjęciach udostępnionych przez policję można zobaczyć banknoty, opakowania z różnymi oznaczeniami oraz telefony komórkowe rozłożone na biurku. Drugie zdjęcie ukazuje policjanta w mundurze prowadzącego zatrzymanego mężczyznę, który ubrany jest w biało-granatową bluzę i ciemne spodnie, a jego głowa jest skierowana w dół. Przy ścianie widoczna jest jasna reklamówka.

Oficerowie patrolujący Pragę Północ postanowili sprawdzić wiarygodność informacji o osobach, które mogą posiadać narkotyki i często przebywać w okolicach ulicy Środkowej. Wynikało z ich ustaleń, że podejrzane osoby mogą znajdować się na terenie jednego z podwórek.

Podczas kontroli wytypowanego adresu, policjanci wylegitymowali 24-letniego mężczyznę siedzącego w drewnianej altance. Nie potrafił on udzielić wyjaśnień odnośnie swojej obecności w tym miejscu. Funkcjonariusze dokładnie przeszukali najbliższe otoczenie i natrafili na plastikowe opakowanie zawierające srebrne zawiniątka z białą substancją oraz reklamówkę ukrytą pod czarnym workiem, w której znaleziono kolejne zawiniątka z różnymi substancjami. Wszystkie te przedmioty zostały zabezpieczone przez policję, a miejsce przeszukał pies wyszkolony do wyszukiwania narkotyków.

Dzielnicowi zatrzymali 24-letniego mieszkańca Targówka, przy którym dodatkowo znaleziono kilka tysięcy złotych oraz dwa telefony komórkowe. Mężczyzna został przewieziony do komendy przy ulicy Jagiellońskiej, gdzie jego sprawą zajął się Wydział Dochodzeniowo – Śledczy. Zabezpieczone środki zostały poddane badaniom.

Policjanci doprowadzili zatrzymanego na przesłuchanie do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Północ, gdzie postawiono mu zarzut za posiadanie znacznej ilości kokainy, heroiny, marihuany oraz substancji psychotropowej w postaci chlorometkatynonu. Prokurator prowadzący to śledztwo zastosował wobec mężczyzny dozór Policji. Za łamanie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii 24-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.