Kronika policyjna: Zatrzymanie mężczyzny i kobiety za posiadanie narkotyków

Kronika policyjna: Zatrzymanie mężczyzny i kobiety za posiadanie narkotyków

Detektywi z Bemowa w Warszawie, podjęli działania wobec pary – kobiety i mężczyzny, którzy zostali zatrzymani pod zarzutem posiadania dużej ilości nielegalnych substancji. Podczas interwencji policji, mężczyzna usiłował pozbyć się narkotyków w nadziei, że uniknie odpowiedzialności kryminalnej. Okazało się jednak, że zarówno on, jak i jego towarzyszka mieli w swoim mieszkaniu pokaźną ilość tych substancji. Co więcej, mężczyzna był zaangażowany w handel narkotykami. W Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Wola w stolicy Polski, podejrzani byli konfrontowani z zarzutami karnymi. Decyzją sądu zostali tymczasowo umieszczeni w areszcie.

Interwencja miała miejsce tuż przed godziną 15. Policjanci-patrolowcy z zespołu wywiadowczego z Bemowa dostrzegli mężczyznę, który prowadził gwałtowną dyskusję ze swoją partnerką. Postanowili więc interweniować. Podczas rozmowy z funkcjonariuszami, mężczyzna próbował pozbyć się dwóch paczek, licząc, że ujdzie to uwadze stróżów prawa. Jednak policjanci szybko zorientowali się, co się dzieje. Jak się okazało, wewnątrz paczek były narkotyki.

Później, podczas przeszukania mieszkania pary, funkcjonariusze znaleźli w lodówce słoik oraz plastikowe pudełko pełne zakazanej substancji. Detektywi zabezpieczyli też ponad 30 tysięcy złotych, które mogą być potencjalnie użyte do pokrycia kosztów przyszłych kar i grzywien. 27-letni mężczyzna i jego 23-letnia partnerka zostali aresztowani i umieszczeni w celi policyjnej. Śledczy zgromadzili dowody sugerujące, że 27-latek przez jakiś czas handlował nielegalnymi substancjami.

W Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Wola w Warszawie, podejrzani zostali postawieni przed zarzutami posiadania dużej ilości substancji psychotropowej – ponad 260 gramów. Mężczyzna będzie musiał też odpowiedzieć za posiadanie i sprzedaż narkotyków. Na wniosek prokuratora, sąd podjął decyzję o ich tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy.

Sprawa jest nadzorowana przez Prokuraturę Rejonową Warszawa-Wola w stolicy Polski.