Kradzież alkoholu przez dwóch obywateli Gruzji skończyła się aresztem

Kradzież alkoholu przez dwóch obywateli Gruzji skończyła się aresztem

Na warszawskim Żoliborzu funkcjonariusze kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn pochodzących z Gruzji, którzy byli podejrzewani o dokonanie serii kradzieży alkoholu w różnych sklepach. W efekcie czterdziestosiedmioletni oraz trzydziestotrzy letni mężczyźni zostali umieszczeni w policyjnym areszcie. Teraz muszą stawić czoła konsekwencjom swoich czynów – grozi im kara do pięciu lat pozbawienia wolności, ponieważ skradzione rzeczy miały wartość blisko 8 tysięcy złotych. Na wniosek Prokuratury Żoliborz, Sąd zdecydował o stosowaniu tymczasowego aresztu wobec obu mężczyzn, który potrwa trzy miesiące.

Informację o kradzieżach alkoholu przekazał do żoliborskiego komisariatu dyżurny oficer, który otrzymał wiele zgłoszeń na ten temat. Zgodnie z danymi, dwaj sprawcy przez okres dwóch tygodni wynosili ze sklepów alkohol, którego łączna wartość wynosiła niemal 8 tysięcy złotych. Sprawa szybko trafiła w ręce specjalistów z Wydziału Kryminalnego, którzy pracują w komisariacie na ulicy Rydygiera.

Policjanci, opierając się na własnych dochodzeniach oraz materiałach z monitoringu, prowadzili śledztwo dotyczące serii kradzieży alkoholu. Kradzieże miały miejsce nie tylko na terenie żoliborskiej dzielnicy. Było tylko kwestią czasu, kiedy sprawcy zostaną wykryci.

Kilka dni wcześniej, funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn pochodzących z Gruzji. Ich wizerunki zostały zarejestrowane przez kamery monitoringu sklepowego. Z postępowania wynikało, że 37-letni mężczyzna czterokrotnie dokonał kradzieży alkoholu o wartości blisko 8000 złotych, natomiast jego 33-letni towarzysz trzykrotnie.

Na podstawie zgromadzonych dowodów obaj Gruzini zostali oskarżeni o kradzież. Prokuratura Rejonowa Warszawa Żoliborz wystąpiła do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec obu mężczyzn tymczasowego aresztu. Sąd uwzględnił ten wniosek i zarówno 37-latek jak i jego 33-letni wspólnik trafili do aresztu na okres trzech miesięcy. Za te przestępstwa może im grozić kara nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.