21-latek i jego towarzysz muszą odpowiedzieć za niewłaściwe użycie graffiti na pociągu

21-latek i jego towarzysz muszą odpowiedzieć za niewłaściwe użycie graffiti na pociągu

Do aktów wandalizmu doszło na terenie kolejowym, gdzie dwóch młodych mężczyzn zostało przyłapanych na tworzeniu graffiti na wagonie pociągu. Wszystko odbyło się za sprawą czujnych funkcjonariuszy Służby Ochrony Kolei, którzy zatrzymali delikwentów, a następnie przekazali ich pod opiekę policji. W związku z tym niewłaściwym zachowaniem grozi im teraz kara grzywny lub ograniczenia wolności.

Podczas nocnej zmiany, która przypadła na datę od 14 do 15 kwietnia 2024 roku, oficer dyżurny stacjonujący w komendzie w Piasecznie otrzymał zgłoszenie dotyczące nielegalnego graffiti na wagonie pociągu. Pociąg ten stał nieruchomo na peronie w górach Kalwarii. Do interwencji natychmiast został skierowany lokalny patrol Policji.

Kiedy policjanci dotarli na miejsce zdarzenia, okazało się, że sprawcami byli dwaj młodzi mężczyźni, którym funkcjonariusze Służby Ochrony Kolei już udaremnili dalsze działania. Posługiwali się oni sprayem, którym nanosili literowe znaki na powierzchnię wagonu. Jeden z nich był 21-letni, a jego kompan miał o rok mniej. Przy sobie mieli worek zawierający 22 puszki z farbą. Nie potrafili jednak wytłumaczyć, dlaczego ich „dzieło artystyczne” miało miejsce właśnie na wagonach pociągu.

Zarzuty zostały im już postawione i niebawem stawią czoła sądowi. Za takie wykroczenie kodeks przewiduje karę ograniczenia wolności lub grzywnę, której maksymalna wysokość może wynieść do 5 tysięcy złotych.