Ekskluzywne wakacje w Azji

Ekskluzywne wakacje w Azji

Azja to największy i niezwykle zróżnicowany kontynent. To raj dla podróżników i turystów, niezależnie od tego, w jaki sposób chcą oni odkrywać świat. Od najwyższych łańcuchów górskich świata, Himalajów i Karakorum, przez pustynie, niższe góry, tereny równinne, dżungle, po morskie wybrzeża i wyspy – różnorodność jest tak ogromna, że ciężko ją ogarnąć. Kierunek ten już dawno upodobali sobie globtroterzy oraz miłośnicy backpackingu. Jednak od kilkunastu lat Azja, szczególnie Południowo-Wschodnia to także idealne miejsce dla każdego, kto szuka idealnego, ekskluzywnego wypoczynku.

Wakacje w Azji – nie tylko Bali

Najbardziej znanym miejscem wypoczynku w Azji jest niewątpliwie indonezyjska wyspa Bali. Jednak już od lat dołączają do niej kolejne wypoczynkowe kierunki, które zyskują coraz większą popularność. Kurorty w Azji Południowo-Wschodniej oferują wszystko, co potrzebne do relaksu i odpoczynku – jasne, piaszczyste plaże, ciepłe morze, możliwość uprawiania sportów wodnych, doskonałe zaplecze noclegowe, gastronomiczne oraz bogata oferta zajęć dodatkowych. Wybierając urlop w ośrodkach Dalekiej Azji, można też doświadczać miejscowej specyfiki i poznawać azjatycką kulturę.

Luksusowe wakacje w Tajlandii, Indonezji, na Sri Lance czy Filipinach to butikowe hotele, w których nie kłębią się tłumy turystów, usługi są na najwyższym poziomie, jest pyszna kuchnia i niezwykle wysoka jakość obsługi. Hotele i resorty często ukryte są w zielonych, tropikalnych zagajnikach znajdujących się dwa kroki od plaży. Często nie jest to jeden budynek, ale mniejsze wille i bungalowy, dzięki którym można zachować jeszcze większą prywatność.

Do tego dołączają liczne atrakcje dodatkowe i sposoby spędzania wolnego czasu. To nie tylko basen, ale także sale fitness, tereny rekreacyjne, zajęcia z animatorami oraz możliwość uprawiania sportów wodnych samodzielnie lub pod okiem instruktorów. Nie brakuje też wieczornych imprez, często tematycznych, które pozwalają lepiej poznać miejscową kulturę.

Bali pozostaje wciąż niezwykle popularne wśród odwiedzających Azję turystów, ale inne kierunki depczą mu po piętach. Dla coraz większej rzeszy osób indonezyjska wyspa zrobiła się zbyt głośna, więc szukają spokojniejszych miejsc, które mogą zapewnić obsługę i standard na najwyższym poziomie.

Azja Południowo-Wschodnia – połączenie odpoczynku i nowych doświadczeń

Wakacje w Azji Południowo-Wschodniej mają jeszcze inne zalety. Kraje, takie jak Filipiny (https://nomade.pl/Filipiny), Sri Lanka, Wietnam czy Tajlandia, to dla Europejczyków prawdziwa egzotyka, zarówno w sensie przyrodniczym, jak i kulturowym. Wypoczynek w kurortach w tym regionie pozwala łączyć relaks na plaży z poznawaniem nowych, fascynujących miejsc.

Hotele i resorty, a także biura podróży, takie jak Nomade, oferują swoim Gościom możliwość organizacji wycieczek fakultatywnych – wypraw do dżungli, podglądania dzikich zwierząt w ich naturalnym otoczeniu, wizyt na plantacjach przypraw, herbaty, czy egzotycznych owoców, odwiedziny w świątyniach i miejscach cennych z punktu widzenia historii i kultury. A to wszystko w małych, kameralnych grupach pod okiem doświadczonych przewodników. Ich towarzystwo sprawia, że na pewno nic godnego uwagi nie zostanie pominięte. Odkrywanie świata w połączeniu z odpoczynkiem to idealny pomysł na niezapomniany urlop.