Polak poszukiwany przez Interpol zatrzymany na Lotnisku Chopina

Polak poszukiwany przez Interpol zatrzymany na Lotnisku Chopina

Kapitan Dagmara Bielec, rzeczniczka Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej poinformowała w czwartek o zatrzymaniu przez funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie, 43-letniego obywatela Polski. Mężczyzna, mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego, był wcześniej deportowany ze Stanów Zjednoczonych i stał na celowniku służb ścigania, na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania oraz czerwonej noty Interpolu.

Informacje przekazane przez Straż Graniczną wyjaśniają, że zatrzymanie opisywanego mężczyzny miało miejsce na warszawskim Lotnisku im. Fryderyka Chopina. Właśnie tam funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie interweniowali po jego powrocie z Nowego Jorku.

Do incydentu doszło w środowy dzień, kiedy to podczas odprawy paszportowej pasażerów przybyłych samolotem z Nowego Jorku zatrzymany został 43-letni Polak. Jak informuje Bielec, mężczyzna ten został wydalony z terytorium Stanów Zjednoczonych i znalazł się w obszarze zainteresowania Straży Granicznej, kiedy wyszło na jaw, że jest osobą poszukiwaną na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania i czerwonej noty Interpolu.

Rzeczniczka Nadwiślańskiego Oddziału SG ujawniła także, że powody poszukiwań 43-latka wiążą się z przestępstwami związanymi z narkotykami oraz uszkodzeniem ciała.