Komenda Rejonowa Policji Warszawa VI: Skuteczna akcja przeciwko kradzieży samochodu

Komenda Rejonowa Policji Warszawa VI: Skuteczna akcja przeciwko kradzieży samochodu

Grupa Skorpion, jednostka specjalna z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI zajmująca się zwalczaniem przestępczości samochodowej, w swojej ostatniej akcji zatrzymała mężczyznę podejrzanego o kradzież samochodu techniką „na lawetę”. Śledczy zdołali również ustalić miejsce, gdzie została odholowana skradziona honda. Zatrzymany, 47-letni mężczyzna, przyznał się do winy. Jeżeli jego winę potwierdzi sąd, może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Na zdjęciu opublikowanym przez policję widzimy funkcjonariusza w ciemnoszarej koszulce i szarych spodenkach krótkich, stojącego za zatrzymanym mężczyzną ubranym w czerwoną koszulkę oraz szare spodnie. Twarz podejrzanego została zamazana czarnym prostokątem w celu zachowania anonimowości. Kolejne zdjęcie przedstawia policjanta w ciemnej koszulce na krótki rękaw i długich spodniach jeansowych, z opaską POLICJA na lewym przedramieniu, stojącego w korytarzu tyłem do kamery. Jego twarz jest nieczytelna, a obok niego stoi zatrzymany.

Skorpiony z Komendy na Pradze Północ, specjalizujące się w zwalczaniu przestępczości samochodowej, podjęły śledztwo w sprawie kradzieży hondy o wartości niemal 7 tys. złotych, do której doszło na początku czerwca bieżącego roku. Analiza okoliczności zdarzenia wykazała, że była to klasyczna kradzież metodą „na lawetę”, polegającą na nakładaniu zaparkowanego samochodu na lawetę i wywożeniu go.

Po kilkudniowej obserwacji skradzionego pojazdu, podejrzany zdecydował się działać. Wypożyczył lawetę, którą następnie przyjechał po auto. Śledczy ustalili także, że po kradzieży mężczyzna przetransportował samochód na plac przy ulicy Myśliborskiej, gdzie go rozebrał i poszczególne części załadował do busa. Później sprzedał je na złom.

Sprawcy postawiono zarzut kradzieży z włamaniem, do którego ten się przyznał. Grozi mu za to kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawą kradzieży zajmuje się Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga Północ, która sprawuje nadzór nad wszelkimi czynnościami związanymi z tą sprawą.