Gwałtowny incydent w Piasecznie: Mężczyzna trzykrotnie dźgnięty nożem, sprawcy szybko zatrzymani

Gwałtowny incydent w Piasecznie: Mężczyzna trzykrotnie dźgnięty nożem, sprawcy szybko zatrzymani

W wieku 39 lat, obywatel Ukrainy i mieszkaniec Piaseczna, doznał trzech ran kłutych podczas gwałtownego incydentu. Sprawców udało się jednak szybko schwytać dzięki skutecznej interwencji policji, a teraz czekają na wyrok sądowy.

Zaobserwować można było na zdjęciu, jak osoba w ciemnych rękawiczkach stosuje technikę odciskania linii papilarnych na dłoni innej osoby. Na innym zdjęciu widoczne są dłonie z nałożonymi kajdankami.

Podczas nocnej zmiany w sobotę, 29 czerwca 2024 roku, oficer dyżurny piaseczyńskiej komendy odebrał zgłoszenie o mężczyźnie, który siedzi pod budynkiem banku na jednej z ulic Piaseczna. Mężczyzna ten miał na sobie rany po pchnięciu nożem. Funkcjonariusze natychmiast udali się na miejsce zdarzenia.

Szybko okazało się, że mężczyzna, który padł ofiarą ataku nożownika, to 39-letni obywatel Ukrainy zamieszkały w Piasecznie. Sprawcy uciekli z miejsca zdarzenia. Policja natychmiast podjęła działania w celu ich odnalezienia, a na miejsce została skierowana grupa śledcza wraz z technikiem do zabezpieczania śladów.

Po ataku, poszkodowany mężczyzna został przewieziony do szpitala w Piasecznie przez Zespół Ratownictwa Medycznego. Na szczęście, obrażenia były na tyle niewielkie, że opuścił szpital jeszcze tej samej nocy.

Dzięki szeroko zakrojonemu działaniu policji, wspartej przez Oddziały Prewencji Policji, sprawców ataku udało się zatrzymać. Byli to 21-letni mężczyzna z powiatu piaseczyńskiego oraz 24-latek z powiatu warszawskiego.

W międzyczasie, funkcjonariusze policji gromadzili dowody i przesłuchiwali kolejne osoby, aby ustalić dokładne okoliczności ataku.

Zebrany materiał dowodowy, w tym nagrania z monitoringu, pozwolił na postawienie zarzutów obu zatrzymanym mężczyznom. 21-latek jest podejrzany o udział w bójce, która naraziła innych na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszkodzenia ciała. Za to przestępstwo grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. 24-latek jest podejrzany o użycie noża wobec 39-latka, co spowodowało u niego obrażenia w postaci ran kłutych. Za to przestępstwo grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Prokurator zastosował wobec obu podejrzanych środki zapobiegawcze, które obejmują dozór policyjny i zakaz kontaktowania się między sobą, aby zapewnić prawidłowy tok postępowania.