Aktywna praca stołecznych wywiadowców przynosi efekty – 5 sprawców rozbojów i kradzieży trafia do aresztu

Aktywna praca stołecznych wywiadowców przynosi efekty – 5 sprawców rozbojów i kradzieży trafia do aresztu

Stołeczni policjanci z Wydziału Wywiadowczo Patrolowego Komendy Stołecznej Policji mają na swoim koncie kolejne sukcesy. W ostatnich dniach, dzięki ich zaangażowaniu i determinacji udało się zatrzymać grupę osób podejrzanych o szereg przestępstw, w tym rozboje i kradzieże rozbójnicze.

Początek minionej dekady przyniósł pierwsze zatrzymania. W poniedziałkowy wieczór, na terenie warszawskiej Pragi Północ, funkcjonariusze zatrzymali 20-letnią polkę oraz jej 25-letniego kompana pochodzenia ukraińskiego. Po przeprowadzeniu szczegółowych czynności ustalono, że kobieta dokonała kradzieży z użyciem przemocy, zabierając od ofiary kartę płatniczą i dokument tożsamości. Przy próbie zatrzymania podejrzanej, ta usiłowała skierować przemoc wobec policjantki, chcąc w ten sposób skłonić ją do zaprzestania działań prawnych.

Następnie, w nocy z wtorku na środę poprzedniego tygodnia, podjęto kolejne działania. Tym razem, patrolowcy z Wydziału Wywiadowczo Patrolowego zatrzymali 40-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna ten, wraz z dwoma wspólnikami, miał dokonać rozboju na osobie trzeciej. Doszło do przemocowego zabrania telefonu oraz portfela. Dzięki błyskawicznym reakcjom policjantów Wydziału Patrolowo Interwencyjnego Komendy Rejonowej Policji Warszawa III, udało się zatrzymać także dwóch pozostałych sprawców tego przestępstwa – również obywateli Ukrainy.

W wyniku zgromadzonego materiału dowodowego Sąd zastosował na wniosek Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Północ areszt wobec 20-letniej kobiety na okres 3 miesięcy. Za popełnione przez nią przestępstwa, w tym za kradzież rozbójniczą i atak na funkcjonariusza policji, grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności.

Podobne decyzje zapadły wobec trzech mężczyzn. Na podstawie dowodów zgromadzonych przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Ochota, Sąd orzekł wobec nich tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Za ich czyny grozi im kara do 15 lat więzienia.

Oba postępowania są ściśle nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Praga Północ oraz Prokuraturę Rejonową Warszawa Ochota.