Dlaczego warto odwiedzić Bulwary wiślane?

Dlaczego warto odwiedzić Bulwary wiślane?

Wisła to nieodzowny element warszawskiej panoramy. Dziś ciężko też sobie wyobrazić, jak wyglądałaby ona bez Bulwarów wiślanych. Znajdująca się nad rzeką promenada oferuje wiele możliwości spędzenia wolnego czasu zarówno dla miłośników aktywności fizycznej jak i dla osób, które wolą odpoczywać bardziej statycznie.

Co robić na Bulwarach nad Wisłą?

Osoby, którym zależy na spokojnym spędzeniu wolnego czasu. Spotkaniu ze znajomymi czy zrelaksowaniu się podczas czytania ulubionej książki mogą skorzystać z leżaków, wygodnych ławek czy też nietypowych siedzeń na konarach drzew. Świetnym rozwiązaniem będzie także plaża z wygodnymi koszami z wikliny. Ci, którzy wolą spędzać czas aktywnie mogą uprawiać różne sporty wodne. Do wyboru są statki, nieco szybsze motorówki, większe od nich promy, a na miłośników kajakarstwa czekają nowoczesne kajaki. Bulwary posiadają również trasę, na której z pewnością odnajdą się rowerzyści, miłośnicy rolek czy biegacze.

Atrakcje dla małych i dużych

Atrakcje na Bulwarach Wiślanych znajdą również fani kulinariów. W sezonie letnim, w każdy weekend działa niezwykły Slow Market. Targ kulinarny, na którym można skosztować potraw charakterystycznych dla różnych kultur. Na żądnych wiedzy, nieopodal Bulwarów czekają Centrum Nauki Kopernik i Muzeum nad Wisłą, w których doskonale będą bawić się zarówno mali jak i starsi goście. Bulwary warto odwiedzić również z dziećmi. Mali goście będą zachwyceni wodnym placem rozrywki, z tańczącymi fontannami w roli głównej. Dopełnieniem będą trampoliny, na których dzieci mogą spożytkować swoje zapasy energii.

Jak dojechać na Bulwary wiślane?

Na Bulwary wiślane najłatwiej dostać się komunikacją publiczną. Wystarczy skorzystać z II linii metra i dojechać na stację Centrum Nauki Kopernik. Od mostu Świętokrzyskiego kursują także autobusy linii: 127, 100, 162 i 102. Każdy kto chce dotrzeć na Bulwary w porze imprezowej może wysiąść na Moście Poniatowskiego, a stamtąd jest już tylko kawałek do okolic The Tides, czyli najbardziej imprezowego centrum nadwiślańskich Bulwarów.