Wakacje w kamperze. Ile zapłacimy za wynajem?

Wakacje w kamperze. Ile zapłacimy za wynajem?

Sytuacja panująca na świecie diametralnie zmieniła wakacyjne plany niemal wszystkim mieszkańcom Europy. Wielu Polaków, zamiast dalekich zagranicznych podróży, wizyt w letnich kurortach czy europejskich city breaków, musiało wybrać bliższą destynację. Najczęściej wybierano zwiedzanie przeróżnych zakątków Polski. Ci, których nudzi standardowe podróżowanie szukali bardziej nietypowych opcji. Jedną z nich jest podróżowanie kamperem. Jego zdecydowanym plusem jest to, że łatwo uniknąć dużych skupisk ludzi, co w dobie pandemii jest szczególnie ważne. Co więcej, aby prowadzić kampera nie trzeba mieć żadnych specjalnych uprawnień, wystarczy zwykłe prawo jazdy kat. B, które posiada większość osób.

Jak zacząć podróżować kamperem?

Pomysłów na podróżowanie kamperem jest kilka. Można kupić auto z gotową zabudową, jednak należy liczyć się ze sporym kosztem. Można przerobić busa samodzielnie, ale potrzebne będzie dużo wolnego czasu. Najszybszym rozwiązaniem jest wypożyczenie auta na kilka urlopowych dni. Jednak również w tym przypadku trzeba liczyć się z dość wysoką ceną za wynajem.

Jaka jest cena wynajęcia kampera?

Za wynajem kampera zapłacimy od około 500 zł nawet do 1000 zł za dobę. Dodatkowo, należy doliczyć pieniądze przeznaczone na paliwo, opłaty drogowe czy serwisowe. Ponadto, nie zawsze udaje się zatrzymać w miejscu, w którym nie są pobierane opłaty. Taka próba, w niektórych miejscach, może skończyć się mandatem. Należy o tym pamiętać szczególnie w miejscach turystycznych. Za wjazd kamperem na kamping trzeba więc doliczyć kolejną dodatkową opłatę.

Dla kogo podróżowanie kamperem będzie odpowiednie?

Jak widać podróżowanie kamperem nie należy do najtańszych opcji. Cena nie jest czynnikiem zachęcającym do takiego rodzaju zwiedzania. Jest to dobry wybór dla osób, które przez cały wyjazd chciałyby być blisko przyrody oraz dla tych, którzy nie lubią spędzać całego urlopu w jednym miejscu, a przemieszczanie się jest dla nich największą frajdą.