Deszczowa noc w stolicy: zalane ulice i problemy z komunikacją

Deszczowa noc w stolicy: zalane ulice i problemy z komunikacją

Stolica Polski, Warszawa, zmagała się z poważnymi problemami spowodowanymi intensywną burzą. Nawałnica przetoczyła się przez miasto w nocy, powodując wiele niedogodności dla mieszkańców. Na skutek gwałtownych opadów deszczu, wiele ulic zostało zalanych. To spowodowało trudności w poruszaniu się po mieście, zarówno dla kierowców, jak i pieszych.

Komplikacje spotkały również pasażerów korzystających z usług kolejowych. Pociągi przejeżdżające przez Warszawę odnotowywały nawet do dwóch godzin opóźnienia. Strażacy mieli pełne ręce roboty – od północy musieli interweniować aż 40 razy.

Prace strażaków obejmowały między innymi wypompowanie wody z drogi S79. Zalew dotknął pas służący do zawracania, jak również łącznicę zjazdową przy ulicy Sasanki w kierunku ulicy Żwirki i Wigury. Podobny los spotkał także aleję Sikorskiego znajdującą się na Mokotowie.

Nie bez problemów przebiegał również ruch kolejowy. Na stacji Warszawa Zachodnia doszło do usterki urządzenia sterującego ruchem. Pracownikom udało się usunąć usterkę przed godziną ósmą rano, jednak pociągi przechodzące przez tę stację nadal były opóźnione.

Magdalena Janus, należąca do zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., podkreślała konieczność śledzenia komunikatów na stacjach, przystankach oraz w pociągach. Zwracała uwagę na istotność informowania pasażerów o wszelkich zmianach wynikających z zaistniałej sytuacji.