Podwójne wyzwanie dla wrotkarzy i rolkarzy w Warszawie

Podwójne wyzwanie dla wrotkarzy i rolkarzy w Warszawie

Grupa Nightskating Warszawa, zrzeszająca pasjonatów jazdy na rolkach i wrotkach, zorganizowała dwa specjalne przejazdy dla swojej społeczności na dzień 19 sierpnia. Pierwsza z propozycji, mniej wymagająca i skierowana do młodszych oraz początkujących miłośników tej formy aktywności, obejmowała trasę o długości nieco poniżej 10 kilometrów. Drugi przewidziany przejazd, noszący nazwę „Extreme”, skierowany był do najbardziej wytrwałych i spragnionych adrenaliny uczestników, oferując aż 63 kilometry trasy do pokonania.

Spotkanie młodych entuzjastów jazdy na rolkach i wrotkach zaplanowano na godzinę 18:00, z planowanym startem trasy o godzinie 19:00. Trasa o długości niespełna 10 kilometrów została zaprojektowana tak, aby odpowiadała możliwościom najmłodszych – przewidywała spokojne tempo oraz łatwiejsze do pokonania drogi. Przejazd odbył się przez ulice: Krakowskie Przedmieście, Tokarzewskiego-Karaszewicza, Królewska, Marszałkowska, Aleje Jerozolimskie, E. Plater, Świętokrzyska, Prosta, Towarowa, aleja „Solidarności”, aleja Jana Pawła II, Świętokrzyska, Marszałkowska, Królewska i Krakowskie Przedmieście.

Doświadczeni wrotkarze i rolkarze spotkali się później tego samego dnia – o godzinie 21:00, by rozpocząć ekscytujący przejazd „Extreme”. Ten wymagał od uczestników szybkiego tempa jazdy, zdolności do pokonania długiego dystansu oraz umiejętności radzenia sobie z licznymi podjazdami i zjazdami. Start do 63-kilometrowej trasy nastąpił o godzinie 22:00, a planowany czas zakończenia to około godziny 2.30.

Oba przejazdy były odpowiednio zabezpieczone przez służby policyjne. W miejscach, przez które przechodziły trasy dla wrotkarzy i rolkarzy mogły występować tymczasowe ograniczenia ruchu. Potencjalnie mogły one wpłynąć również na zmiany w kursowaniu miejskich środków transportu.