Pięćdziesiąt sześć tysięcy pasażerów odprawionych na lotnisku w Radomiu od jego otwarcia

Pięćdziesiąt sześć tysięcy pasażerów odprawionych na lotnisku w Radomiu od jego otwarcia

Lotnisko w Radomiu, które rozpoczęło działalność zaledwie cztery miesiące temu, ma powody do radości. Dzisiaj odnotowało bowiem sześćdziesiątego tysięcznego pasażera korzystającego z ich usług.

Anna Dermont, rzeczniczka PPL, w swoim oświadczeniu, oznajmiła, że lotnisko w Radomiu od sierpnia do dnia dzisiejszego obsłużyło ponad 13 tyś klientów. Wskazuje to na obiecującą prognozę na ten miesiąc, jeśli chodzi o liczbę obsłużonych pasażerów. Sezon wakacyjny jest w pełni, a Polacy są zainteresowani wykorzystaniem ostatnich dni wolnego czasu na podróże za granicę. Część z nich planuje wyjazdy nawet we wrześniu, co jest bardzo pozytywnym sygnałem dla Lotniska Warszawa-Radom i jego wyników przewozowych w tym roku.

Na porównanie, wielki brat radomskiego lotniska, Lotnisko Chopina w Warszawie, w lipcu obsłużyło ponad 1,9 miliona podróżnych, co oznacza wzrost o 0,5 procent w porównaniu do rekordowego roku 2019. To było zatem najlepsze, pod względem liczby obsłużonych pasażerów, lipcowe osiągnięcie w historii tego portu lotniczego.

Aktualnie Lotnisko Warszawa-Radom przeprowadza tygodniowo około 30 operacji lotniczych (regularnych i czarterowych) oraz rejsy General Aviation. Są one realizowane przez dwóch przewoźników: PLL LOT i Enter Air. Z Radomia można polecieć do takich miast jak Rzym czy Paryż, ale również do Warny, Prewezy, Tirany i Antalyi.

Siatka połączeń na nadchodzący sezon zimowy jest już prawie gotowa. Zimą z radomskiego lotniska będzie można polecieć do Paryża i Rzymu na pokładzie samolotów PLL LOT. Dodatkowo, oprócz regularnych lotów, do oferty zostaną dodane także rejsy czarterowe. Biuro podróży Anex Tour planuje organizować wakacje w Szarm el-Szejk. Pierwszy rejs do Egiptu odbędzie się 27 października i będzie obsługiwany przez linię Skyline Express.