Akt Służby – Mieszkańcy Pragi Północ Wyrażają Uznanie dla Aspiranta Sztabowego Krzysztofa Malinowskiego

Akt Służby – Mieszkańcy Pragi Północ Wyrażają Uznanie dla Aspiranta Sztabowego Krzysztofa Malinowskiego

W ostatnich dniach Komendant Rejonowy Policji Warszawa VI, pełniący obowiązki podinsp. Robert Matusik, został zaszczycony wdzięcznością mieszkańca swojej dzielnicy. Ten wyraz uznania dotyczył skutecznej pomocy, której udzielił aspirant sztabowy Krzysztof Malinowski.

Miejska fotografia ukazuje mundurowego funkcjonariusza, tłem dla którego jest radiowóz policyjny. Jego zaangażowanie w rozwiązanie problemu lokalnej kobiety nie pozostało niezauważone. W liście do szefa lokalnej jednostki policyjnej, autorka wyraziła swoje najszczersze podziękowania dla asp. szt. Malinowskiego.

Szczególnie doceniła ona podejście funkcjonariusza, które wykazało, że pomoc ludziom i pełne zaangażowanie są nieodłącznym elementem służby każdego policjanta. Jak wynika z treści listu: „(…) ze strony Pana Krzysztofa byłam otoczona wsparciem i czułam się dobrze traktowana. Nie musiałam stawić czoła problemowi samotnie (…)”.

Chociaż służba policyjna wiąże się z naturalnym obowiązkiem niesienia pomocy, to jednak największą satysfakcję sprawia fakt, że te działania są doceniane przez społeczność, której każdego dnia dają świadectwo swojej gotowości do służby.