Akcja policji na Targówku i Białołęce: zatrzymano dwóch 26-latków z narkotykami i amunicją

Akcja policji na Targówku i Białołęce: zatrzymano dwóch 26-latków z narkotykami i amunicją

6 grudnia bieżącego roku, akcja przeprowadzona przez funkcjonariuszy policji z dzielnicy Targówek w Warszawie zakończyła się sukcesem. Zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 26 lat, a na terenie Targówka i Białołęki udało się zabezpieczyć substancje narkotyczne, ciastka zawierające marihuanę oraz nielegalną amunicję. Po postawieniu zarzutów karnych przez prokuraturę, obaj mężczyźni zostali objęci dozorem policyjnym.

Funkcjonariusze komisariatu na Targówku, specjalizujący się między innymi w zwalczaniu przestępczości narkotykowej, otrzymali informacje wskazujące na to, że jeden z mieszkańców dzielnicy ukrywa narkotyki w wynajmowanym mieszkaniu i produkuje z nich ciastka. Kiedy dotarli pod wskazany adres, intensywny zapach marihuany umożliwił im lokalizację miejsca.

Chociaż mieszkanie było puste, zapach spalonego ciasta sugerował, co mogło mieć miejsce. Podczas przeszukania pomieszczeń zabezpieczono torbę pełną ciastek o silnym zapachu marihuany oraz zwęglone wypieki. Policjanci znaleźli również pojemnik z suszem roślinnym w szafce kuchennej i kolejne porcje narkotyku w łazience.

Na miejsce wezwano technika kryminalistyki, który zabezpieczył dowody przestępstwa. Dalsze śledztwo doprowadziło do ustalenia, że 26-letni najemca mieszkania mógł ukrywać się u swoich znajomych na Białołęce. Podjęte tam działania zaowocowały jego zatrzymaniem i znalezieniem przy nim prawie 4 tys. złotych.

Z kolei towarzysz zatrzymanego, także 26-latek, przyznał się do nielegalnego posiadania kilkudziesięciu sztuk ostrej amunicji, która została odnaleziona w mieszkaniu. Obaj mężczyźni zostali przewiezieni do komisariatu na Targówku, gdzie substancje zabezpieczone w mieszkaniu zostały poddane badaniom, które potwierdziły ich narkotyczną zawartość.

Zarzuty karnych usłyszeli w Prokuraturze Rejonowej Warszawa Praga Północ. Jeden z mężczyzn odpowie za posiadanie prawie 50 gramów marihuany, zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności. Drugi czeka proces za nielegalne posiadanie amunicji, co jest przestępstwem zagrożonym karą do 8 lat pozbawienia wolności. W wyniku decyzji prokuratora, obaj zostali objęci policyjnym dozorem.