Apel warszawskiej policji w sprawie oszustwa na kwotę ponad 300 tys. złotych

Apel warszawskiej policji w sprawie oszustwa na kwotę ponad 300 tys. złotych

W Komisariacie Policji Warszawa Ursus policjanci intensywnie pracują nad rozwiązaniem sprawy oszustwa, które miało miejsce w poprzednim tygodniu. W wyniku tej niecnej działalności, ofiary straciły suma przekraczająca 300 000 złotych. Aby przyspieszyć proces śledztwa, policja prosi o pomoc mieszkańców – każda osoba, która jest w stanie zidentyfikować mężczyznę z tworzonego portretu pamięciowego, powinna skontaktować się z odpowiednimi służbami.

Oszustwo, które jest teraz przedmiotem dochodzenia prowadzonego przez funkcjonariuszy z Komisariatu w Ursusie, zostało przeprowadzone przy użyciu tzw. metody „na legendę”. Nieszczęsne zdarzenie miało miejsce 7 grudnia i zaowocowało stratą ponad 300 000 złotych dla pokrzywdzonych osób.

Na stronie internetowej policji został opublikowany portret pamięciowy jednego z podejrzanych o powiązanie z tym przestępstwem. Funkcjonariusze apelują do społeczeństwa o wszelką pomoc w identyfikacji tej osoby. Jeśli ktoś rozpoznaje podobiznę mężczyzny z portretu, lub posiada jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do jego zidentyfikowania, proszony jest o natychmiastowy kontakt telefoniczny z dyżurnym Komisariatu Policji Warszawa Ursus.