Adoptuj Warszawiaka: Najbliższa edycja akcji adopcji zwierząt odbędzie się 17 marca

Adoptuj Warszawiaka: Najbliższa edycja akcji adopcji zwierząt odbędzie się 17 marca

W nadchodzącą niedzielę, dokładnie 17 marca, odbędzie się najnowsza edycja znanej inicjatywy „Adoptuj Warszawiaka”. Miejsce to będzie stanowić goszczenie podopiecznych Schroniska na Paluchu na terenie ursynowskiego Wzgórza Trzech Szczytów, popularnej Górki Kazurka. Prognozuje się, że do udziału w tym wydarzeniu stawi się około stu psów.

Inicjatywa „Adoptuj Warszawiaka”, zapoczątkowana w roku 2015 przez Schronisko Na Paluchu oraz jego wolontariuszy, stała się dzisiaj nieodłącznym elementem kalendarzy mieszkańców Warszawy oraz okolicznych miejscowości. Ci, którzy zastanawiają się, jak wygląda proces adopcji bezdomnych zwierząt, mogą skorzystać z tej okazji do zdobycia informacji. Możliwość ta pojawi się także w nadchodzącą niedzielę, pomiędzy 12:30 a 15:30 na obszarze Górki Kazurka. Obecni będą tam specjaliści od zwierząt – lekarz weterynarii oraz pracownicy i wolontariusze warszawskiego schroniska.

Akcja „Adoptuj Warszawiaka” to doskonała okazja do poznania psów z Palucha, ich historii, wieku, stanu zdrowia oraz potrzeb dotyczących żywienia, leczenia i funkcjonowania po adopcji. Uczestnicy będą mieli także możliwość dowiedzenia się o roli wolontariusza pracującego z psami i kotami w schronisku. Zwierzęta biorące udział w akcji będą miały szansę na sprawdzenie siebie w nowych, nieznanych im dotąd warunkach, różnymi od tych panujących w schronisku. Wśród uczestniczących w niedzielę zwierząt będzie można spotkać m.in.: Lukrecję – suczkę poruszającą się na wózku po wypadku komunikacyjnym; Hodora – starszego psa, który trafił do Schroniska na Paluchu jako rezultat interwencji; Ozzy’ego – łagodnego psa pomagającego w socjalizacji innych czworonogów; Salvadora – uczestnika poprzednich edycji Adoptuj Warszawiaka.

Właściciele domowych psów mieszkający w stolicy mają możliwość bezpłatnego zaczipowania swoich pupili. Wymagane jest jedynie posiadanie przez właściciela książeczki zdrowia zwierzaka oraz dowodu osobistego. Miłośnicy kotów również znajdą coś dla siebie – w strefie kociej pod okiem wolontariuszek będzie można stworzyć matę węchową. Akcję można obserwować na profilu schroniska na Facebooku, gdzie również pojawiają się informacje o kolejnych edycjach Adoptuj Warszawiaka. Obecnie w Schronisku na Paluchu na nowy dom czeka ponad 600 zwierząt. Informacje na temat wszystkich z nich można znaleźć na stronie internetowej schroniska.