58-letni mieszkaniec Stanisławowa oskarżony o okrutne znęcanie się nad kotem

58-letni mieszkaniec Stanisławowa oskarżony o okrutne znęcanie się nad kotem

W dniu 7 marca, Komisariat Policji w Stanisławowie przyjął zgłoszenie z niepokojącymi informacjami dotyczącymi 58-letniego mężczyzny, który podobno kilka dni wcześniej brutalnie wykorzystał kota jako narzędzie przemocy, a potem wrzucił zwierzę do pieca. Funkcjonariusze policji natychmiast zareagowali na to zgłoszenie i zabezpieczyli dowody mogące sugerować popełnienie takiego okrutnego czynu.

Zgłoszenie, które wpłynęło w ostatni czwartek, dotyczyło straszliwego aktu znęcania się nad kotem, skutkującego jego śmiercią. Wykonujący swoje obowiązki funkcjonariusze natychmiast udali się na miejsce incydentu. Na miejscu policjanci odnaleźli dowody wskazujące na możliwość popełnienia tego typu przestępstwa. Informacje te pozwoliły ustalić, że do brutalnego i okrutnego traktowania zwierzęcia doszło na początku marca.

Niedawno, mężczyzna usłyszał formalny zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad zwierzęciem. W toku przesłuchania, 58-latek przyznał się do winy, tłumacząc swoje działanie tym, że kot polował na jego gołębie. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności nawet na okres do pięciu lat, na podstawie art. 35 Ustawy o ochronie zwierząt.

Postępowanie w tej sprawie jest obecnie prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Mińsku Mazowieckim.