42-latek zatrzymany na warszawskiej Woli za posiadanie dużej ilości substancji odurzających

42-latek zatrzymany na warszawskiej Woli za posiadanie dużej ilości substancji odurzających

Podczas operacji przeprowadzonej przez funkcjonariuszy wydziału kryminalnego z warszawskiej dzielnicy Wola, został aresztowany mężczyzna, którego podejrzewano o przechowywanie istotnej ilości narkotyków. Mężczyzna w wieku 42 lat został umieszczony w celi policyjnej. Po skompletowaniu dowodów osoba ta usłyszała zarzuty dotyczące posiadania dużej ilości środków psychotropowych i narkotyków, po czym sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy.

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego z Woli, dzięki śledztwu operacyjnemu, zdobyli informacje o możliwości przechowywania narkotyków na terenie myjni samochodowej mieszczącej się na Białołęce w Warszawie. Policja uruchomiła akcję, podczas której zastali na miejscu wspomnianego 42-latka. Podczas przeszukania pomieszczenia socjalnego znaleziono dwie foliowe torby wypełnione substancją bryłowatą, susz roślinny oraz kilkadziesiąt tabletek.

Zabezpieczone substancje zostały przekazane do dalszych analiz, a mężczyzna w międzyczasie został zatrzymany. Po przeprowadzeniu badań laboratoryjnych okazało się, że wśród zabezpieczonych narkotyków znajdowało się prawie 2 kg 4-CMC, ponad 115 gramów innych środków odurzających niż włókniste oraz 48 tabletek zawierających MDMA.

Zebrany materiał dowodowy został przedstawiony w Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Praga Północ, gdzie podejrzany usłyszał zarzuty dotyczące posiadania dużej ilości środków psychotropowych i narkotyków. Za wnioskiem prokuratora, sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres trzech miesięcy. Za tego typu przestępstwo grozi kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Procedury dotyczące postępowania są prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Praga Północ w Warszawie.