5 Miejsc, które warto odwiedzić w Warszawie!

5 Miejsc, które warto odwiedzić w Warszawie!

Turystyka w Polsce coraz prężniej się rozwija, a coraz więcej osób docenia, nasze Polskie miasta. Dlatego coraz większa ilość osób, woli zostać w naszym kraju i dokładnie zwiedzić Polskie miasta. Zobacz, jak rozwinęła, się turystyka w Warszawie, ale i co warto w niej zobaczyć! Sam ustal wycieczkę, którą zapamiętasz, do końca życia a nasze inspiracje traktuj, jako swoje, aby móc zobaczyć to, co najlepsze w Warszawie.

Warszawa — Stolica

Warszawa jest naszą stolicą i największym miastem w Polsce. Posiada wiele zabytków, ale i wiele miejsc, które warto zobaczyć. Dlatego turystyka właśnie w tym mieście jest naprawdę ogromna w szczególności latem, ale i zimowymi dniami również jesteśmy w stanie spotkać tam turystów, którzy właśnie zwiedzają te piękne duże miasto.

Zanim zaplanujesz

Wycieczka do Warszawy wiążę się często z dużymi wydatkami, ze względu na to, że jest to drogie miasto, wynika to z tego, że jest ona naszą stolicą, ale i ilości ludzi, którzy tam przybywają. Dlatego, aby Twoja wycieczka była, ciekawa poznaj, naszą inspirację pięciu miejsc, które warto odwiedzić w Warszawie.

Miejsca, które warto odwiedzić!

Sprawdź sam jakie miejsca warto sprawdzić w Warszawie, ale i zainspiruj się nimi, aby Twoja wycieczka była ciekawa a Twoje chwile niezapomniane!

Miejsce 5. Pałac kultury

Nie mogło zabraknąć na naszej liście dobrze znanej każdemu budowli, jaką jest Pałac kultury, który znajduje się w centrum Warszawy. Specjalny artykuł na temat tego budynku znajdziecie tutaj: https://www.eursynow.pl/najbardziej-niezwykly-budynek-w-warszawie-i-w-polsce-palac-kultury-i-nauki-w-warszawie/. W skrócie powiemy, że powstał on w latach 1952 a 1954 i jest on najwyższym budynkiem w Polsce. Pałac kultury stał się kolejnym symbolem Warszawy a w dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić ją właśnie bez niego. Dlatego, jeżeli zależy Ci na poznaniu kultury, ale i ciekawych miejsc warto się do niego wybrać w szczególności, że znajduje się on naprzeciwko Warszawskiego metra.

Miejsce 4. Stare miasto

Kolejną częścią naszej wycieczki powinno być stare miasto mieszczące się w Warszawie. Dlaczego? Dlatego, że całe Stare miasto zostało wpisane w listę zabytków, mimo to, że podczas Drugiej Wojny Światowej wiele kamienic, które tam było zostało doszczętnie zniszczonych to i tak ta część Warszawy jest wpisana w rejestr zabytków, ale i warto przejść się po Starym mieście, które tworzy klimat właśnie, który był w Polsce przed wojną.

Miejsce 3. Łazienki Królewskie

Łazienki Królewskie co roku przyciąga wiele turystów, ale i jest to miejsce uwielbiane przez miejscowych. Turystyka w tym miejscu kwitnie, a same Łazienki Królewskie tworzą, aurę tajemnicy, ale i ciekawej infrastruktury, którą warto zwiedzić i wpisać ją w plan wycieczki, podczas pobytu w Warszawie!

Miejsce 2. Zamek Królewski

W każdym miejscu na ziemi stał, kiedyś zamek, ale Zamek Królewski w Warszawie jest w genialnym stanie i mało trzeba było odbudować, aby właśnie turyści mogli go zwiedzać. Kolejnym miejscem dla nas i dla naszej rodziny właśnie powinien być ten zamek, nawet jeżeli historia nas nie interesuje, na wysokim poziomie warto, go odwiedzić.

Miejsce 1. Multimedialny park Fontann

Może nie jest on tak stary, jak zamek, stare miasto, czy Łazienki Królewskie, ale jest również wspaniałym miejscem na wieczorny spacer po Warszawie, jeżeli jesteś w tym mieście i nie masz, planów na wieczór warto, wpisać to miejsce na wycieczkę. Wieczorem klimat tego parku jest jeszcze większy przez istniejące tam kolorowe fontanny, które robią genialny charakter spaceru!