Pomoc dla dzieci i młodzieży w kryzysie psychicznym

Pomoc dla dzieci i młodzieży w kryzysie psychicznym

W ostatnich czasach wiele mówi się o wsparciu psychologicznym dla dzieci i młodzieży. Młodzi warszawiacy, którzy przeżywają trudności psychiczne, mogą skorzystać z różnych form wsparcia. Zaliczamy do nich takie pomoc jak opieka specjalistów, psychoterapia czy specjalistyczne poradnie i szpitale.

Szkoła dobrostanu psychicznego

Dostępna jest również specjalna oferta programu „Szkoła dobrostanu psychicznego”, skierowana do uczniów i ich rodzin. W każdej miejskiej szkole znajduje się opieka psychologa czy pedagoga, a w razie potrzeby również innych specjalistów, takich jak logopedzi czy terapeuci pedagogiczni. W poradniach psychologiczno-pedagogicznych oraz programie „Szkoła dobrostanu psychicznego” dostępne są konsultacje z terapeutami rodzinnymi, dietetykami, psychiatrami, warsztaty dla młodzieży oraz szkolenia i grupy wsparcia dla nauczycieli.

Wsparcie z każdej strony

Warszawa oferuje również wsparcie dla nauczycieli i dyrektorów przez Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń oraz Psychologiczne Centrum Wsparcia. Z pomocy mogą skorzystać uczniowie, rodzice oraz nauczyciele. Warto też wiedzieć, że dostępne jest wsparcie w TOGO. To organizacja, która pomaga dzieciom i młodzieży do 21 roku życia oraz ich rodzinom w rozwiązywaniu trudnych sytuacji życiowych.