43-letni mężczyzna aresztowany na trzy miesiące za usiłowanie kradzieży z włamaniem do samochodu

43-letni mężczyzna aresztowany na trzy miesiące za usiłowanie kradzieży z włamaniem do samochodu

W odpowiedzi na wniosek prokuratury, sąd postanowił zastosować środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu przeciwko mężczyźnie oskarżonemu o próbę kradzieży z włamaniem do samochodu. Zgodnie z początkowymi ustaleniami, podejrzany, który był już wcześniej karany, usiłował dokonać kradzieży z włamaniem do pojazdu. Gdy zauważył nadchodzących ludzi, podjął próbę ucieczki. Mimo to, został on szybko schwytany i następnie aresztowany przez funkcjonariuszy policji z dzielnicy Wola w Warszawie. Za ten czyn grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wydarzenie miało miejsce krótko przed godziną 13. Mundurowi z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego z Woli otrzymali zgłoszenie o próbie włamania do samochodu marki Dacia. Na miejscu przestępstwa policjanci ustalili szczegółowe okoliczności zdarzenia. Okazało się, że właściciel auta, podchodząc do swojego pojazdu, zauważył nieznajomego mężczyznę siedzącego w środku. Gdy intruz zdał sobie sprawę z obecności właściciela, natychmiast wyskoczył z samochodu i zaczął uciekać. Dzięki błyskawicznej reakcji przechodniów mężczyzna został szybko zatrzymany, a oni natychmiast powiadomili patrol policji. 43-latek tłumaczył potem funkcjonariuszom, że chciał tylko zdrzemnąć się w samochodzie.

Po zatrzymaniu podejrzanego, przewieziono go do najbliższej komendy. Tam grupa śledztwa przeprowadziła badanie miejsca przestępstwa i przesłuchiwanie świadków. Sprawa została skierowana do wydziału specjalizującego się w zwalczaniu przestępstw przeciwko mieniu. Po zgromadzeniu dowodów, podejrzany usłyszał zarzuty dotyczące próby kradzieży z włamaniem do pojazdu, działając w warunkach recydywy. Mężczyzna był już wcześniej wielokrotnie zatrzymywany i poszukiwany przez policję, a także spędził wiele lat w więzieniu.

Na wniosek prokuratury sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Dochodzenie w tej sprawie jest nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową Warszawa-Wola.