33-latek zatrzymany za kradzież zestawu elektronarzędzi o wartości 9000 złotych

33-latek zatrzymany za kradzież zestawu elektronarzędzi o wartości 9000 złotych

Funkcjonariusze policji z warszawskich Bielan odnotowali sukces, zatrzymując mężczyznę podejrzanego o włamanie i kradzież. Incydent miał miejsce w budynku mieszczącym się przy ulicy Wólczyńskiej, gdzie znajdowała się szafa garażowa – cel włamania. Złodziej, 33-letni mężczyzna, zgarnął zestaw składający się z 28 różnych elektronarzędzi.

Właściciel pokradzionych przedmiotów oszacował swoje straty na sumę 9000 złotych. Zgłoszenie o tej sytuacji trafiło do bielańskich funkcjonariuszy, którzy natychmiast podjęli działania. Poza tym, całe zdarzenie zostało udokumentowane dzięki systemowi monitoringu.

Sprawą zajęli się doświadczeni śledczy z warszawskiego oddziału na Bielanach, którzy nie dali złodziejowi długiego czasu na cieszenie się łupem. Po kilku dniach intensywnych działań, udało im się zatrzymać 33-letniego mężczyznę.

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy okazał się wystarczająco przekonujący, aby postawić 33-latkowi zarzuty kradzieży z włamaniem, przy czym był to już kolejny taki przypadek w jego życiu. Tym samym, recydywista może spodziewać się surowszej kary, nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Za dalszy przebieg sprawy odpowiedzialność ponosi Prokuratura Rejonowa Warszawa Żoliborz, która nadzoruje wszelkie czynności podejmowane w tym przypadku.