22-letni mężczyzna zatrzymany za posiadanie heroiny i marihuany w dużych ilościach

22-letni mężczyzna zatrzymany za posiadanie heroiny i marihuany w dużych ilościach

Podczas czwartkowej operacji przeciwko handlowi narkotykami z udziałem agentów komendy na Pradze Północ, zatrzymano młodego mężczyznę, w wieku 22 lat. W jego miejscu zamieszkania odkryto znaczną ilość heroiny i marihuany. Policja poinformowała, że zabezpieczona ilość narkotyków mogłaby służyć do przygotowania 220 porcji do sprzedaży. Prokurator zarzucił mężczyźnie posiadanie znacznej ilości środków odurzających, co grozi karą do 10 lat pozbawienia wolności. Zatrzymany został objęty policyjnym dozorem.

Zdjęcie przedstawia foliową torebkę pełną srebrnych pakunków oraz przezroczystą torebkę zawierającą nieznane substancje. Odkrycie to jest wynikiem pracy detektywów z Wydziału Operacyjno – Rozpoznawczego komendy na Pradze Północ, którzy prowadzili dochodzenie w kręgach powiązanych z handlem narkotykami. Ostatecznie, ich badania doprowadziły ich do 22-letniego mieszkańca dzielnicy.

Przygotowując się do interwencji w domu młodego mężczyzny, detektywi zdawali sobie sprawę z konieczności szybkiego działania, ale również zachowania ostrożności. Wiedzieli bowiem, że 22-latek wcześniej miał już do czynienia z policją i mógł spróbować uciec. Wykorzystując element zaskoczenia, funkcjonariusze obezwładnili go, gdy ten pojawiał się w bramie swojego domu.

Mimo to 22-latek zaprzeczył, jakoby posiadał jakiekolwiek nielegalne substancje. Policjanci jednak byli pewni, że nie mówi prawdy. Tym samym, postanowili przeszukać jego mieszkanie. Tam odkryli woreczek suszu roślinnego oraz torebkę zawierającą 139 paczuszek z beżową substancją. Mężczyzna w końcu przyznał, że narkotyki są jego własnością i został zatrzymany.

Kolejnym krokiem było przewiezienie 22-latka do komendy na ulicy Jagiellońskiej, gdzie przeprowadzono badanie zabezpieczonych narkotyków. Testy potwierdziły obecność marihuany i heroiny. Dokładny skład i wagę tych substancji określił biegły sądowy. Z zebranych próbek można było wyprodukować 220 porcji handlowych heroiny.

W piątek, zatrzymany mężczyzna został przewieziony do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Północ na przesłuchanie. Prokurator przedstawiający zarzuty nałożył na niego policyjny dozór. Za naruszenie przepisów Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.