Złodzieje luksusowych samochodów z Warszawy i okolic w rękach policji. Zdobyte łupy szacowane na miliony złotych

Złodzieje luksusowych samochodów z Warszawy i okolic w rękach policji. Zdobyte łupy szacowane na miliony złotych

Policja wszystko kupiła: od auta do domu, a wszystko to za pieniądze zdobyte przez kradzież pojazdów. W ciągu ostatnich kilku lat w Warszawie i jej pobliżu doszło do wielu takich incydentów. Wydział Policji Metropolitalnej do walki z Przestępczością Samochodową oraz Centralne Biuro Śledcze Policji z siedzibą w Warszawie przeprowadziły operację, która doprowadziła do rozbicia grupy przestępczej odpowiedzialnej za 44 przypadki kradzieży samochodów, włamań i procederu paserstwa.

Pod nadzorem Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga, dziewięć osób zostało tymczasowo aresztowanych w wyniku tego śledztwa, w tym dwóch podejrzanych o kierowanie tą organizowaną grupą przestępczą.

Siedmiu członków zorganizowanej grupy przestępczej zostało aresztowanych przez funkcjonariuszy stołecznego Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową podczas wspólnych działań z innymi jednostkami policyjnymi i Strażą Graniczną. Operacja obejmowała jednoczesne wejścia do 16 domów w powiecie wołomińskim.

Policja doprowadziła z aresztu śledczego i zakładu karnego kolejnych pięć osób powiązanych z tą grupą przestępczą, które odbywają tam kary za ich wcześniejsze działania przestępcze, również związane z kradzieżą samochodów.

Śledczy ustalili, że podejrzani są odpowiedzialni za 29 kradzieży pojazdów o łącznej wartości 4 milionów złotych oraz za 45 przypadków paserstwa pojazdów o wartości około 6 milionów złotych.

W trakcie przeprowadzanych działań, funkcjonariusze położyli ręce na 9 samochodach o wartości 1,1 mln złotych i 29 tysiącach gotówki. Przeszukując posiadłości podejrzanych, ujawnili również części samochodowe o wartości 280 tysięcy złotych, które prawdopodobnie pochodziły z przestępstw i zostały zabezpieczone do badań mechanoskopijnych.

Zebrane przez śledczych dowody pozwoliły na połączenie spraw. Dzięki profesjonalizmowi i dobrze zaplanowanym działaniom prowadzącego śledztwo funkcjonariusza, prokurator zarzucił dwóm podejrzanym kierowanie grupą przestępczą, a pozostałym zatrzymanym udział w niej oraz dokonanie kradzieży z włamaniem i paserstwa samochodów. Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi Północ na wniosek prokuratora podjął decyzję o zastosowaniu aresztu tymczasowego dla 9 podejrzanych.

Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga nadzoruje całą sprawę.