Walentynki nad Wisłą: romantyczne spacery, sauna z poezją i fotograficzne wspomnienia

Walentynki nad Wisłą: romantyczne spacery, sauna z poezją i fotograficzne wspomnienia

Wisła to dzielnica warszawska, która zachęca do celebrowania wszelkich okazji, zarówno tych wielkich, jak i mniejszych. Dlatego też, z okazji Walentynek, proponuje swoim mieszkańcom i gościom romantyczne spędzenie tego dnia. Wyobraź sobie spacer wzdłuż bulwarów, jazdę na rowerze przez las łęgowy z przepięknym widokiem na rzekę czy niebanalną kolację przy kubku gorącej czekolady lub herbaty siedząc na drewnianych schodkach tuż przy plaży. Jan Piotrowski, pełnomocnik prezydenta Warszawy ds. Wisły, zachęca wszystkich: „Zakochaj się nad Wisłą. I jeszcze: zakochaj się w Wiśle”.

W Walentynki miłość harmonizuje się z poezją. Sauna Wisła zaprasza co środę na cykl „Must Be The Poet”. Jest to sesja saunowa z widokiem na Port Czerniakowski, podczas której można słuchać lub recytować poezję w kameralnej atmosferze. Wstęp dla tych, którzy przygotują wiersz do wygłoszenia jest bezpłatny. Nie wolno korzystać ze smartfona – wiersz należy znać na pamięć lub czytać z kartki.

Specjalne walentynkowe spotkanie odbędzie się w środę 14 grudnia o godzinie 16.30 i potrwa półtorej godziny. Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja. Sauna Wisła przygotowała również komercyjną ofertę dla zakochanych – „Walentynki w saunie”. Para może spędzić tam półtorej godziny na wyłączność. Po gorącym seansie możliwe jest lekkie ochłodzenie w beczce z nadal lodowatą wodą na pomoście z widokiem na port. Miejsca należy zarezerwować wcześniej na stronie.

Dzielnica Wisła zachęca również do spontanicznych spacerów czy przejażdżek rowerowych. Najlepszym miejscem do takiego bliskiego kontaktu z naturą w sercu miasta jest prawy brzeg rzeki z mineralną ścieżką. Widok na oświetloną Warszawę, podobny do tego, który uwiecznił Canaletto na rycinach z XVIII wieku, doda romantyzmu każdemu spacerowi.

Z kolei lewy brzeg Wisły przyciąga światłami. W centralnym punkcie, tuż obok pomnika Syreny, tunel pod mostem Świętokrzyskim, który normalnie jest kolorowy, 14 lutego będzie czerwony. Z głośników będą rozbrzmiewać ptasie trele, zachęcając do robienia nastrojowych zdjęć.

Dla tych, którzy zakochali się w urokliwych terenach nadwiślańskich, Dzielnica Wisła proponuje specjalną pamiątkową fotografię. Spotkanie odbędzie się 14 lutego o godzinie 16.30 na plaży przy restauracji Bezkres. Organizatorzy planują „Wielkie Bezkresne Całowanie”.