Złapani na terenie zamkniętego Cmentarza Komunalnego w Płocku

Złapani na terenie zamkniętego Cmentarza Komunalnego w Płocku

Na obszarze Cmentarza Komunalnego w Płocku doszło do niecodziennej sytuacji, gdzie dwie osoby, mężczyzna i kobieta, zostały uwięzione po tym, jak nie zauważyły, że przekroczyli godzinę zamknięcia cmentarza. Odwiedzający byli tam w celu złożenia wizyty na grobach swoich bliskich.

Straż miejska w Płocku poinformowała o tym nietypowym incydencie, wyjaśniając, że zdarzenie miało miejsce w poniedziałkowe popołudnie. Dwoje odwiedzających straciło poczucie czasu podczas swojej wizyty na cmentarzu i niestety nie zdołali opuścić jego terenu przed godziną zamknięcia.

Godzina zamknięcia cmentarza wyznaczona jest na 18:00, natomiast duo uwięzionych pojawili się przy zamkniętych bramach około 18:30. W komunikacie straży miejskiej czytamy, że groziło im spędzenie nocy na terenie nekropolii.

Na szczęście dla nich, wpadli na pomysł skontaktowania się z jednym ze swoich znajomych. Ta osoba z kolei skontaktowała się z dyżurnym straży miejskiej, dzwoniąc na numer alarmowy 986. Na miejsce przybyli odpowiednio wyposażeni funkcjonariusze, którzy posiadali klucze do głównej bramy cmentarza i uwolnili uwięzione osoby.

W nawiązaniu do tego wydarzenia, straż miejska poinformowała, że podjęto decyzję o zdeponowaniu kluczy do wszystkich bram cmentarza u dyżurnego straży miejskiej. Jest to reakcja na powtarzające się sytuacje, gdzie odwiedzający zostają uwięzieni na terenie Cmentarza Komunalnego po godzinie zamknięcia.