Zatrzymany za kradzież telefonu w urzędzie: 51-latek agresywny nie tylko wobec policjantów

Zatrzymany za kradzież telefonu w urzędzie: 51-latek agresywny nie tylko wobec policjantów

W jednym z urzędów na Żoliborzu doszło do incydentu, który zakończył się interwencją policji. Mężczyzna w wieku 51 lat przywłaszczył sobie telefon komórkowy, który zostawiono na stoliku w przestrzeni przeznaczonej dla dzieci. Ten akt kradzieży nie pozostał niezauważony – świadek zdarzenia szybko zareagował, zatrzymując mężczyznę próbującego opuścić budynek urzędu. Cała sytuacja została zarejestrowana przez urzędowe kamery monitoringu.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia, funkcjonariusze policji zdecydowali się aresztować 51-letniego mężczyznę, który wykazał się agresją podczas interwencji. Jego postawa była tak gwałtowna, że doprowadziła do uszkodzenia munduru jednego z policjantów.

Śledczy po zebraniu dowodów przedstawili podejrzanemu dwa zarzuty. Oprócz przywłaszczenia mienia, które nie było jego własnością, 51-latek odpowie również za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego. Jeśli będzie skazany, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Przypadkiem zajmuje się Prokuratura Rejonowa Warszawa Żoliborz, która nadzoruje całość postępowania. Śledztwo w tej sprawie jest w toku i więcej informacji zostanie udzielonych po jego zakończeniu.