Zatrzymanie mężczyzny podejrzanego o posiadanie ponad 2 kg narkotyków na Bielanach

Zatrzymanie mężczyzny podejrzanego o posiadanie ponad 2 kg narkotyków na Bielanach

Inteligentna praca wywiadowcza policjantów z bielańskiego komisariatu doprowadziła do aresztowania podejrzanego, który miał przy sobie imponującą ilość różnorodnych narkotyków ważących w sumie ponad 2 kilogramy. Zatrzymany mężczyzna skrywał zakazane substancje w swojej bieliźnie i w swoim mieszkaniu. Po zatrzymaniu, Prokuratura Rejonowa Warszawa Żoliborz postawiła mu zarzut posiadania dużej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych oraz ich dystrybucji w celu uzyskania korzyści materialnych. Mężczyzna w wieku 37 lat został umieszczony na trzymiesięcznym areszcie.

Wszystko zaczęło się przed godziną 13.00, kiedy to funkcjonariusze bielańskiego wywiadu zauważyli dwóch zaniepokojonych mężczyzn wsiadających do tramwaju. Policjanci postanowili podjąć interwencję, podążając za podejrzanymi do tramwaju. Kontrola jednego z nich, 40-latka, ujawniła niewielką ilość suszu roślinnego, podczas gdy jego 37-letni partner ukrywał w swojej bieliźnie kilka opakowań z suszem roślinnym i zbryloną substancją. Na miejscu obydwaj zostali zatrzymani.

W ciągu tego samego dnia, funkcjonariusze odwiedzili miejsca zamieszkania obu podejrzanych. W mieszkaniu 37-latka odkryli plastikowe pojemniki i torby foliowe pełne różnych narkotyków, elektroniczną wagę, zgrzewarkę oraz gotówkę w wysokości 5400 zł, którą przejęli na poczet przyszłych kar i grzywien.

Wszystkie substancje zostały zabezpieczone i poddane badaniom. Śledczy zgromadzili dowody na działalność mężczyzn. 40-latek zostanie oskarżony o posiadanie narkotyków, co grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura Rejonowa Warszawa Żoliborz postawiła 37-letniemu mężczyźnie zarzut posiadania ponad 2 kg narkotyków, w tym ziela konopi innych niż włókniste, 4-CMC i kokainy, jak również handlu nimi w celu zdobycia korzyści materialnych. Na wniosek prokuratora, sąd wydał decyzje o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.