Zatrzymanie dwójki podejrzanych o posiadanie fałszywych dolarów na warszawskim Targówku

Zatrzymanie dwójki podejrzanych o posiadanie fałszywych dolarów na warszawskim Targówku

Na warszawskim Targówku doszło do interwencji Funkcjonariuszy Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego, którzy zatrzymali parę podejrzewaną o próbę sprzedaży sfałszowanych banknotów w jednym z lokalnych kantorów. Aresztowani to 48-letni mężczyzna i jego 59-letnia partnerka, którzy po interwencji zostały przewiezieni do policyjnej izby zatrzymań. Sprawa jest nadzorowana przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Praga Północ, która postawiła im zarzut usiłowania wprowadzenia do obiegu fałszywych dolarów amerykańskich. Za ten czyn grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzję o objęciu zatrzymanych policyjnym dozorem podjął prokurator.

Grafika przedstawia scenę aresztowania, gdzie dwóch funkcjonariuszy prowadzi zatrzymanego mężczyznę przez parking. Zdjęcie pokazuje mężczyznę ubranego w brązowy t-shirt, z twarzą częściowo ukrytą za czarnym kwadratem. Po prawej stronie mężczyzny widać policjanta w odblaskowej kamizelce z napisem POLICJA, natomiast ten idący po lewej stronie jest ubrany w szarą koszulkę i niebieskie spodenki. Twarze obydwu policjantów są zasłonięte.

Kolejne zdjęcie ilustruje to, jak jeden z funkcjonariuszy prowadzi zatrzymaną kobietę. Jest ona ubrana w ciemną kurtkę i ciemne spodnie. Jej twarz jest również częściowo zakryta czarnym kwadratem, a dłonie z tyłu ma skute kajdankami.

Alarmujący sygnał dotarł do policjantów kilka dni temu, kiedy to pracownik kantoru podejrzewał autentyczność banknotów o wartości 800 dolarów amerykańskich, które próbowała wymienić kobieta. Po potwierdzeniu, że banknoty są fałszywe, wezwał on Policję.

Policjanci po dotarciu na miejsce i wysłuchaniu relacji pracownika kantoru, zatrzymali 48-letniego mężczyznę. Następnie udali się do jego mieszkania, gdzie już wcześniej wróciła 59-letnia partnerka. W trakcie przeszukania domu znaleźli dodatkowe kwoty w polskiej i zagranicznej walucie, które para prawdopodobnie gromadziła przez ostatnie lata.

Zatrzymani zostali przewiezieni do izby zatrzymań w Komendzie przy ulicy Jagiellońskiej. Następnego dnia, po przesłuchaniu w Prokuraturze Rejonowej Warszawa Praga Północ, usłyszeli zarzuty usiłowania wprowadzenia do obiegu fałszywych banknotów. Za ten czyn grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Ostatecznie, prokurator zdecydował o objęciu zatrzymanych policyjnym dozorem.