Modernizacja ulicy Czerniakowskiej w Warszawie: Informacje dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej

Modernizacja ulicy Czerniakowskiej w Warszawie: Informacje dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej

W nadchodzący długi weekend, który przypada na ostatnie dni maja i początek czerwca, odcinek ulicy Czerniakowskiej będzie poddany gruntownemu remontowi. Zakres prac obejmie całą trasę od Trasy Siekierkowskiej do ulicy Chełmskiej, zarówno na jezdni w kierunku północnym, jak i południowym. Wszystkich zmotoryzowanych czeka szereg utrudnień i konieczność korzystania z wyznaczonych objazdów. Zmiany dotkną również użytkowników komunikacji miejskiej.

Kluczowe daty i godziny modernizacji to 29 maja, od godziny 22:00, do 3 czerwca, do godziny 4:00 rano. W tym czasie trzy skrzyżowania, Czerniakowska/Chełmska, Czerniakowska/Kaszubska oraz Czerniakowska/aleja Becka będą całkowicie zamknięte dla ruchu samochodowego. Estakada od strony alei Witosa także nie będzie dostępna.

Aby uniknąć korków i opóźnień, zalecane są następujące trasy objazdowe: aleja Becka i Witosy oraz ulice van Beethovena, Jana III Sobieskiego i Gagarina. Druga alternatywa to połączenie alei Becka i alei Polski Walczącej. Dojazd do Chełmskiej będzie możliwy drogą przez Jana III Sobieskiego lub van Beethovena i Bobrowiecką, natomiast powrót na Czerniakowską zaplanowano przez ulice Czerską i Gagarina.

Podczas remontu zmienione zostaną także trasy kilku linii autobusowych. Linia 187 będzie kierowana mostem Łazienkowskim, aleją Stanów Zjednoczonych i ulicami: Ostrobramska, Zamieniecka, Łukowska do pętli Witolin. Z kolei linia 182 zostanie zawieszona i zastąpiona przez autobusy linii 187. Autobusy linii 162, 185, N33, N83, 131, 180, N31 oraz N81 zostaną przekierowane na objazdy, aby ominąć zamknięty odcinek. Trasa linii 107 zmieni się dwukrotnie – najpierw będzie prowadzić ulicami: Gagarina, Sielecką i Chełmską do Bobrowieckiej, a następnie za aleją Witosa ulicami Czerniakowską, Powsińską i św. Bonifacego, kończąc kurs na przystanku Św. Bonifacego. Szczegółowe informacje na temat zmian w kursowaniu autobusów dostępne są na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego.

Remont ulicy Czerniakowskiej był niecierpliwie oczekiwany przez mieszkańców i użytkowników drogi. Niemniej jednak, ze względu na wcześniejsze prace modernizacyjne estakady przy Trasie Łazienkowskiej i linii tramwajowej na ulicy Gagarina, które wymagały wykorzystania Czerniakowskiej jako trasy objazdowej, jego realizacja była niemożliwa. Należy podkreślić, że wzmożony ruch samochodowy znacznie przyczynił się do przyspieszonego zużycia nawierzchni tej ulicy. Obecnie, po zakończeniu prac na estakadzie i linii tramwajowej, drogowcy mogą wreszcie przystąpić do remontu ulicy Czerniakowskiej.

Prace te to część większych działań – programu „Frezowania plus”, w ramach którego wiele warszawskich ulic zostanie poddanych renowacji do końca roku. Wśród tych planowanych do remontu znajdują się między innymi: Marszałkowska, Zamoyskiego, Odyńca oraz wiele innych.